“Bir Kütüphane Bir Hapishane Kapatır!”

“Bir Kütüphane Bir Hapishane Kapatır!”

“Bir Kütüphane Bir Hapishane Kapatır!” sloganıyla yola çıkan İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuki Gelişim Kulübü öğrencileri, Ümraniye E Tipi Ceza İnfaz Kurumu’ndaki hükümlüler için kitap kampanyası düzenledi. Öğrenciler bağışlanan kitaplarla cezaevinde kütüphane kurmayı hedefliyor.

İnsanlığa huzur sunan sosyal sorumluluk projelerini desteklemeyi ilke edinen Karmod, öğrencilerin başlatmış olduğu kampanyaya destekte bulundu.

İstanbul Medipol Üniversitesi’nin Kavacık ve Unkapanı Kampüslerinde kurulan kitap bağış stantlarında öğrenciler, hocalar ve vatandaşlar bağış yapabiliyor. Öğrenciler daha sonra tasnifini yapacakları kitapları cezaevi personeline teslim edecek.

Kampanyaya iş dünyasından da destek geldi. Karmod’un yanı sıra, MRC Proje, Eman Tours, Proles Otomotiv, Asil Collection, Kalkan Metal ve Darıca Belediyesi projeye destek veriyor.

Yürütülen bu sosyal sorumluluk projesi ile hükümlülerin cezaevinde kaldığı süre içerisinde kendilerini geliştirmesi ve salıverildiklerinde topluma daha faydalı birer fert olabilmesi amaçlanıyor.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail