Azerbaycan Şahdeniz 2 Doğalgazının Ucunda Karmod Var

Azerbaycan Şahdeniz 2 Doğalgazının Ucunda Karmod Var

Azerbaycan Şahdeniz 2  doğalgazı için imzalar atıldı

2019 yılında Avrupa’ya 10 milyar metreküp gaz tedarik etme imkanı sunacak Şahdeniz 2 projesinin işçi şantiye yerleşkesi Karmod tarafından üretilerek teslim edildi.
1,2 trilyon metreküp rezerviyle dünyanın şu ana kadar tesbit edilmiş en yüksek gaz rezervine sahip Azerbaycan Bakü yakınındaki Şahdeniz 2 projesi için Karmod’un inşa ettiği şantiye binaları arasında prefabrik ve konteyner yapılar yer alıyor. Şantiye yerleşkesinde; yönetim binası, mühendis ve teknik ekip binaları, yemekhaneler, yatakhaneler, sosyal tesisler, wc duş üniteleri gibi yapılar yer alıyor.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de "Şahdeniz-2" projesi çerçevesinde 9 ülkenin şirketleriyle Eylül 2013’te 25 yıl geçerlilikte imza edilen anlaşma gereği Azeri gazı 2019’da Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaşacak.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de "Şahdeniz-2" projesi çerçevesinde Azeri gazını alacak olan 9 ülkenin şirketleriyle anlaşmalar imzalandı. Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (Socar), "Şahdeniz" yatağından çıkarılan gazı 9 farklı ülkede bulunan "Bulgargas", "DEPA", "Shell", "Gas Natural Fenosa", "EON", "Gaz de France", "Hera", "Enel" ve "Axpo" şirketleriyle 25 yıllık anlaşma imzaladı. Bu anlaşmalar çerçevesinde Azerbaycan gazı Türkiye'ye, oradan ise Avrupa'ya nakil edilecek. Şahdeniz-2 anlaşmasının gelir hacmi 200 milyar dolar olarak hesaplanıyor.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail