+ Kabinler hangi malzemelerden üretilir? Özellikleri nelerdir?
CTP kabin; dış yüzeyde jelkot, arada cam elyaf, polyester ve poliüretan malzemeden oluşan panellerin birleşiminden üretilmektedir. ABS kabin; Türkiye’de ilk olarak ABS malzemeden çift cidarlı olarak arada poliüretan malzemeden üretilen panellerin birleşiminden üretilmektedir. Panel kabin; dıştan içe doğru sıralandığında Sac+EPS+PVC lambriden oluşan panellerin birleşiminden oluşmaktadır. Metropol Kabin; değişik ölçülerde kutu profillerden oluşturulan karkasın arasında ısı ve ses yalıtımı için EPS iç ve dış kaplama olarak dekoratif betopan malzemeden üretilmektedir.
+ Kabinler rüzgâra karşı dayanıklı mıdır?
Yere sabitlenme şartıyla 80km/saat hızında esen bir rüzgâra dayanımlıdır.
+ Kabinler bakım gerektirir mi?
Kabinin iç kısımları ıslak bezle silinerek temizlenmelidir. Kabin dış kısımları fırçayla yıkanmalıdır. Kabinin silikon çekilen bölgelerinde dış etkenlere bağlı olarak silikon aşınırsa yenilenmelidir. İç ve dış bölgelerde oluşan lekeler asetonla silinebilir.
+ Kabinlerde ısı ve ses yalıtımı nasıldır?
Karmod Kabin yapısı itibarı ile -30 ile + 60 dereceye kadar malzeme deformasyonu olmadan dayanım gösterir. İçerisinde kullanılabilecek ısıtıcı ve soğutucuya göre yaşam alanı olarak kullanılabilir. Paneller arasına dökülen 35 mm kalınlığında 40 (kg/m³) yoğunlukta poliüretan köpük hem ısı hem de yüksek ses yalıtımı sağlar.
+ Kabinler sadece belirli standartlar ve ölçülerde mi yapılabilir?
Kabinlerde kalıp sistemi kullandığımız için standart ölçülerde üretim gerçekleştirilmektedir. İhtiyaçlar dikkate alınarak ölçüler tespit edildiğinden tüm ölçüler ihtiyacınıza cevap verecektir.
+ Standart ölçülerinize göre kabinlerde kaç kişi kalabilir?
Standart ölçülerde kabinlerimizde yaklaşık 2 m2 alanda 1 kişi kalabilir. Kabin satın almadan önce ihtiyaçlarınıza göre uzman satış temsilcisi arkadaşlarımızdan kullanım amacınız ve kalacak kişi sayısıyla ilgili bilgi alabilirsiniz.
+ Kabinler için nasıl bir zemin gerekir?
Kabinin konulacağı bölge terazide olmalı ve kabin ölçülerine göre 10 cm kalınlığında beton zemin yapılmalıdır. Satın aldığınız kabin ölçüsüne göre kenarlarında yere sabitlenmesi için yeterli boşluğun bırakılması uygun olur.
+ Kabinlerin garanti koşulları nelerdir ve garanti süresi ne kadardır?
Ürünlerimizle birlikte verilen kullanım kılavuzunda yer alan ve aynı zamanda sözleşmemizde bulunan genel kullanım şartlarına uygun olarak ürünün kullanılması esastır. Bu şartlarda imalat ve montaj hatalarına karşı garanti süresi 1 yıldır.
+ Kabinlerde iklimlendirme (ısıtma ve soğutma) nasıl çözülebilir?
Kabinlerimizde ısı yalıtımı üst düzeydedir. Klima ve elektrikli ısıtıcılarla kolaylıkla ısıtma veya soğutma yapılabilmektedir.
+ Kabinlerin nakliyesi ne tür araçlarla yapılmaktadır?
Nakliye, kabin ölçülerine göre kamyonet, kamyon ve tır ile yapılmaktadır. Nakliye yapılacak en uzun kabin ölçüleri 270X750 cm’dir. Bundan daha büyük ölçülü kabinler demonte olarak gönderilip yerinde montaj yapılmaktadır.
Kaynak: Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri
444 20 35