Deprem Konteyneri

Deprem sonrası oluşan barınma ihtiyacına kısa sürede çözüm getirmek amacıyla tasarlanan Deprem Konteyneri sağladığı konforla konut beklentilerini de karşılıyor. Deprem başta olmak üzere, sel, yangın, heyelan, volkanik patlama, savaş nedeniyle göç gibi istenmeyen durumlar insan psikolojisini de derinden etkiliyor. Henüz saatler öncesine kadar sahip olduğunuz evinizde ailenizle mutlu bir yaşam sürerken bir anda meydana gelen afetle bu güzellikleri kaybetmeniz bir drama dönüşüyor. Bu durumla karşılaştığınızda bir yanda anlatılamaz olumsuz halin psikolojinize yansıması diğer yanda da ailenizin bireylerini derinden etkileyen travmaya dönüşüyor.

Karmod Deprem Konteyneri bu olumsuz durumlar analiz edilerek özenle hazırlandı. Yapı güvenliği, yüksek ısı yalıtımı, ergonomisi, uzun ömürüyle Karmod’un bu özel ürününde evinizdeki konforu hissedeceksiniz.

Deprem Afet Konteyneri

Deprem gerçeği ile yaşayan ülkemizde özellikle büyükşehirlerde oluşturulan Deprem Toplanma Noktalarına içi olası afet sonrası can kurtaracak malzemelerle dolu Deprem Afet Konteyneri yerleştiriliyor. İçerisinde ilk yardım çadırı ile beraber çok sayıda sağlık malzemesinin yanı sıra jeneratör, telsiz, delici matkaplarla arama kurtarma faaliyetlerinde kullanılabilecek temel malzemeler yer alıyor.

Olası depremde belki de en önemli ihtiyaçlar arasında yer alan Deprem Afet Konteyneri sayesinde çevrede bulunan hasarlı noktalara kolay, hızlı ve pratik müdahale amaçlandı. Bu konteynerlerin içerisine yerleştirilen çadırın kurulumuyla hem bölgedeki acil ilk yardım çalışmaları başlatılabiliyor, olası yangınlara söndürücülerle müdahale edilebiliyor, telsizle iletişim kurulabiliyor, darbeli kırıcılar, kazma, kürek ve iplerle kurtarma faaliyetlerine zaman kaybetmeden start verilebiliyor.
 

Karmod Yeni Nesil Deprem Konteyneri

Deprem ve benzeri tabi afetler sonrası açığa çıkan ‘kalıcı ev’ ihtiyaçları için özel geliştirilen Karmod Yeni Nesil Deprem Konteyneri sağladığı konforla önemli bir konut alternatifi sunuyor. Yapı planları maksimum kullanım imkanı veren geniş ve ferah mekanlara sahip.  Binada tercih edilen sandviç panel duvar ve 125 mm kalınlıktaki sandviç panel çatıda sistemiyle yapı ömrü ve yalıtım üst düzeyde. Buna çift ısı camlı pencereler ve tam kapama sağlayan güvenli özel sac kapı sistemi eklendiğinden yapıda yalıtım mükemmel seviyeye ulaşıyor. Standart olarak 2+1 planda üretilen Karmod Yeni Nesil Deprem Konteyneri ile standart bir evden beklediğiniz her nevi kullanım konforu özenle tasarlandı. Yapı güvenliği ve uzun ömürle beraber konfor ve ergonomi için tüm beklentiler bu özel konteynere yansıtıldı.

 

Deprem Konteyneri Malzemeleri

Afet sonrası için belirlenen toplanma noktalarına konuşlandırılan Deprem Konteyneri Malzemeleri içinde hayat kurtaracak ekipmanlar barındırıyor. Bu malzemelerle olası deprem sonrası hem ilk yardım organizasyonu sağlanıyor hem de olası göçüklerde arama kurtarma faaliyetlerine zaman geçmeden başlanabiliyor. Peki bu derecede hayati öneme sahip bu konteynerde hangi ürünler yer alıyor? Bu malzemelerin bazılarını şöyle sıralayabiliriz; jeneratör, kırıcı ve delici matkap, seyyar aydınlatma takımı, soğuk iklim çadırı (ilk yardım için), el telsizi, megafon, radio, el projektörü, ilk yardım çantası, katlanabilir sedye, gaz maskesi, kurtarma ekipmanları (ip, kemer, merdiven), yangın battaniyesi, baret ve lambası, su bidon, uyku tulumu, balta, çekiç, kürek, balyoz, murç, keski, değişik boyutta piller. Deprem Konteyneri Malzemelerini özet olarak sıralamaya çalıştık.

 

Deprem Konteyneri Fiyatları

Konut modelleri açısından değerlendirildiğinde Deprem Konteyner Fiyatları diğer yapı modellerine göre oldukça cazip. Bu duruma bir de yapının kullanıma hazır formatta sunumu eklendiğinde ev fiyatı açısından en cazip ürün diyebiliriz. Deprem gibi tabi afetler sonrası açığa çıkan konut ihtiyacının karşılanmasında; güvenli, hızlı, ekonomik ürün kriterleri öncelenmektedir. Karmod’un yeni nesil konseptinde tasarlayıp geliştirdiği konteyner evler bu beklentilerin tamamını karşılayacak niteliklerde üretilmektedir.

Karmod deprem evlerinin temel özelliklerinde kalıcı uzun ömürlü konut tarzı öncelenmiştir. Depreme karşı yüksek yapı güvenliği, enerji tasarrufu açısından en yüksek yalıtım değerleri, konfor için ergonomik kullanım standartları, çevresel değerleri koruma adına dönüştürülebilir malzemeler kullanımı, ekonomik beklenti açısından uzun ömürlü kullanım kalitesi Karmod’u temel deprem konut bakışını oluşturmaktadır. Konut çözümü için Deprem Konteyneri Fiyatları değerlendirilirken bu değerli ilkeler temel yol göstericiler olacaktır.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail