Depreme Dayanıklı Evler

Türkiye gibi 1. Derece iklim kuşağında yer alan ülkeler için yapılaşma ciddi riskleri de barındırıyor. Deprem evleri olarak uzmanlarca sıkça dile getirilen yapı modelinden kasıt aslında deprem gerçeği ile yaşayan ülkemizde insanımızı daha güvenli yapılara kavuşturmak. Ülkemizde klasik mimarinin yapı modeli ile inşa edilen betonarme binaların 92 Erzincan Depremi, 99 Marmara ve Düzce ve son olarak 2011 Van Depremleri ne derece riskli olduğunu ortaya koydu.

Karmod olarak  prefabrik ve konteyner yapı modeliyle kalıcı veya geçici deprem evleri üretiyoruz. Hafif çelik sistemle ürettiğimiz çelik evlerimiz Türkiye’nin deprem gerçeği göz önünde bulundurulduğunda en güvenli evler sınıfında yer almaktadır. Tek katlı veya iki katlı villa tarzındaki evlerimizin ana karkasını oluşturan çelik malzeme kırılgan olmayan esnek özelliği ile deprem kuvveti karşısında yıkılmaz.

Bir diğer yapı modelimiz ise konteyner ev modelidir. Geçici ev olarak bilinen bu model yüksek ürün kalitemizle istendiğinde kalıcı olarak uzun yıllar kullanılabilecek kalitede üretilmektedir. 2011 Van Depreminde üretimini gerçekleştirdiğimiz 500 adet konteyner ev üretimimizle yaraların sarılmasına katkıda bulunduk.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail