Çelik Konstrüksiyon Teknik Özellikleri

ÇELİK   KONSTRÜKSİYON YAPI TEKNİK ÖZELLİKLERİ
TEKNİK   VERİLER DEPREM ŞARTLARI

(1.derece deprem bölgesi)

Etkin yer ivmesi katsayısı :Ao=0,40

HAFİF ÇELİK MALZEME MAKAS VE KOLON Erdemir 1311 ,(ST-37 ) Standart DIN EN 10147-00, çinko kaplanarak galvanize edilmiş çelik kullanılmaktadır.
Bina Önem Katsayısı ( I =1) RÜZGAR HIZI DEĞERİ 102 km/saat (50 Kg/ m² ) (yükseklik 0-8 m. için TS 498), TS EN 1991-1-4

Hareketli Yük

Katılım Katsayısı (n = 0,8)

İKLİM ŞARTLARI 3.İklim bölgesi baz alınarak üretim yapılmaktadır. KAR YÜKÜ DEĞERİ Karmod standart çelik konstrüksiyon yapılar 80 kg/m2 kar yükü
İLGİLİ STANDARTLAR DİZAYN-STATİK : TS EN 1993-1-1 , 1-2, 1-8+AC, (EUROCODE 3 ), TS 11372, TS 498   ,TS 648,TS 6793, TS EN 1991-1-1-3 , 1-1-4 (EUROCODE   1), TS EN 1998-1 (EUROCODE 8 ), IMO-01.R-01/2005, Deprem Bölgelerinde Yapılacak   Binalar Hakkında Yönetmelik – 2007
Üretim : Aşıklar ve kuşaklar kutu profil malzemeden üretilmektedir,Diğer   metal konstrüksiyon kaynaklı imalat.
Bağlantı   elemanları : Clinch somunu, galvaniz kaplamalı   cıvata ve somun DIN 933- 960-961, DIN 935-F,8.8, TS 1020, TS EN 20898
Yangın   dayanımı : DIN 4102 Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik - 2002
YAPI SİSTEMİ Çelik yapıların genişliği max. 30 m olmak kaydıyla ikili,   üçlü, dörtlü, beşli bloklar halinde üretilebilmektedir. Bina boyu 2,5 m' nin katları şeklinde   istenildiği kadar uzatılabilmektedir. Kolon yüksekliği istenildiği yükseklikte olabilir.   Tüm mimari planlama, dizayn ve teknik resimleri Autocad programı ile,   mühendislik hesapları SAP 2000    programı ile uzman teknik personelimiz tarafından yapılmaktadır. Kullanılan tüm malzemeler TSE belgelidir. Karmod standart çelik konstrüksiyon   yapılar 80 kg/m2 kar yükü, Rüzgar hızı 102 km/saat (50 Kg/m2 ) (h=0-8 m’ye kadar) TS 4, 1. derece deprem şartları ve 3. iklim   bölgesi esas alınarak üretilmektedir.
TAŞIYICI SİSTEM SİSTEM HEA kolon, dolu gövdeli çelik makas (siyah sacdan) ve profil veya UNP aşıklardan oluşmuş olup, rüzgar   bağlantıları yapılmıştır. Bağlantılar çelik cıvata ve somun ile sağlanmıştır.
ÇATI SİSTEMİ MAKAS KONSTRÜKSİYONU

Statik analiz sonucunda   istenilen aralıklarla dolu veya örme gövdeli kaynaklı olarak yapılmaktadır.

Çelik makaslar Profil kesitli beşik çatı olarak   üretilmektedir. Çatı kaplaması 10 cm taşarak saçak oluşturmaktadır

CEPHE AŞIKLARI Yapının montaj durumuna   göre kutu profil veya UNP profil malzemeden(sac kalınlığı statik hesaplamalar ve konstrüksiyonun gereğine göre 1,5 –4 mm arasında değişmektedir.)
YAĞMUR DERE İNİŞİ Çok hollü yapılarda, blok   birleşimlerinde metal dere ve PVC iniş boruları kullanılmaktadır.
ÇATI AŞIKLARI 60x60x2 mm profil (Profil   kesiti statik hesaplamalar ve konstrüksiyonun gereğine göre 1,5–4mm arasında değişmektedir.)
TAVAN   KAPLAMALARI YALITIM Bulunmamaktadır.
KAPLAMA Bulunmamaktadır.
KAPILAR DIŞ KAPI Poliüretan duvar paneli   gövdeli profil çerçeveli 360 cmx350 cm boyutlarında alttan raylı ve sürgülü   olarak imal edilmektedir. (Kapı üzerinde menteşeli 900 mmx2000 mm personel   servis kapısı mevcuttur.)
PENCERELER IŞIK BANDI Pencere bulunmamaktadır. Aydınlatma için uzun kenar boyunca polyester ışık bantları kullanılmaktadır.160 cm. ara ile 80*100 cm. ebatlarındadır. (İsteğe göre farklı ölçülerde pencereler)
TESİSAT ELEKTRİK TESİSATI Elektrik tesisatı standartta yapılmamaktadır. Opsiyoneldir.
SIHHİ TESİSAT Sıhhi tesisat standartta yapılmamaktadır. Opsiyoneldir.
DIŞ   KAPLAMALAR Dış yüzeyler 0,50 mm kalınlığında   boyasız galvanız trapez kesitli sac levhalar, galvaniz kaplamalı matkap uçlu vidalarla aşıklara tespit edilir. Sandviç panelde olabilir(yalıtımı içerisinde)
Yalıtım Dış yüzeyi 0,50 mm, iç   yüzeyi 0,40 mm kalınlıklı galvaniz sac arasında 40 mm poliüretan (40 kg/m3) yalıtımlı RAL 9002 boyalı galvaniz   poliüretan sandviç çatı paneli, galvaniz kaplamalı ve trifon vidalarla çelik   aşıklara tespit edilir (müşteri isteğine göre).
Tavan Tavanda kaplama ve ısı yalıtım malzemesi kullanılmamaktır.
TEMEL VE BETON Tarafımızdan verilecek   beton planına (temel boyutları) ve temele gelen yüklere uygun beton   dökülmelidir. Temel dizaynı, statiği, temel ve zemin kaplaması İŞVEREN   tarafından yapılacaktır. Bina zemin betonundaki çukurlara ankrajlı plakalar   veya beton bloklara önceden gönderilip monte edilmiş şablon plakalı   ankrajlarla tespit edilmektedir. Demirli radye temel veya çelik hasırlı zemin hazırlanmalıdır.
MÜŞTERİYE AİT HUSUSLAR Zemin, KARMOD’ un vereceği beton planına uygun hazırlanmalıdır. KARMOD ‘ un vereceği beton planındaki   açıklamaların dikkate alınmaması İŞVEREN firma sorumluluğundadır. Gerekli   olan vinç, şehirlerarası montajlarda konaklama, yemek bedeli, nakliye ve   nakliye sigortası Zemin betonu, zemin kaplamaları, bina harici hatlar, boya,   montaj sırasında kullanılacak elektriğin temin edilmesi, malzemelerin montaj yerinde korunması müşteriye aittir.
GARANTİ KAPSAMI Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri ieri teknoloji ile üretilmiş olduğu ürünler ;imalat ve montaj   hatalarına karşı 1 yıl garantilidir. Karmod markalı alimünyum ve yapışkan etiketler çıkarıldığında garanti kapsamından çıkarılmaktadır. Arıza durumunda   arıza tespitinin doğru yapılıp arızayı gidermek amacı ile uygun malzeme ve   ekibin gönderilmesi için Karmod tarafından istenilen belgeler ve arızsalı   yere ait 30 cm 2 m ve 10 m uzaklıklardan çekimiş fotoğrafların gönderilmesi   zorunludur. Aksi takdirde ürün garanti kapsamında olsa dahi servis gönderimi yapılmayacaktır.
Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri'nin Teknik Özelliklerde Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.
Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail