Askeri Konteynerler
KARMOD KONTEYNER TEKNİK ÖZELLİKLERİ:
TEKNİK VERİLER   : İmalatlar 80 Kg / m2 kar yükü , 90 Km / saat rüzgar hızı ,1. Derece deprem şartları ve 3. İklim bölgesi esas alınarak üretilmektir.
 
 
1. DIŞ VE İÇ DUVAR PANOLARI : İç ve Dış duvarlar 8X1250X2500 mm ebatlarında çift taraflı çimentolu yonga levha (betopan) dır. Isı yalıtımı için 44 mm kalınlığında polistiren sert köpük kullanılır. Isı iletim kat sayısı K:0.64 kcal/m2 hc'dir.Çimentolu Yonga Levha (Betopan) nedir?
Hammaddesi çimento ve çam ağacıdır. Plastik değildir. İnşaat çimentosu ve malzemeyi hafifletmek için çam ağacının kabukları soyulduktan sonra yongalanarak harmanlanmasından mamul bir yapı malzemesidir. Su ve nemden etkilenmez. Alev almaz. B1 sınıfı (B1 DIN 4102 Part 1) yanmazlık belgesine sahiptir.
  2. DUVAR BİLEŞİMİ : Birleşim elemanları özel U ve H profilleri DKP sac malzemeden bükülerek özel kenet sistemi ile 
birleştirilir. Kenarlarda radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma olmaz.
  3. KAPILAR :  Dış kapılar Çelik doğramadan 80x 200 cm ölçülerindedir. İç kapılar 80 x 200 ölçülerindedir. İç kapılar metal kasalı olup kanatları çift taraflı mdf pres kaplamadır. Dış kapılara silindirik iç kapılar gömme kilit takılacaktır.Kili markası KALE dir.
   4. PENCERELER : Özel şekillendirilmiş PVC doğrama olup 100 X 120 ölçülerindedir.ve EGEPEN Markadır . Vasistaslar PVC doğrama olup 40 X 60 ölçülerindedir. Camlar 4+9+4 mm ısı camdır.
   5. TAŞIYICI KONSTRÜKSİYON : Çatı makası kutu profilden ve DKP sac olan özel profilden imal edilir. Bina boyunca her 125 cm de bir çelik makas vardır.Kolonlar DKP sac dan imal edilen özel profildir. Aşıklar 5x5mm ahşapdır. Bağlantılar cıvata ve somun sistemi olup defalarca sökülüp takıla bilir.
   6. TAVAN KAPLAMASI VE İZOLASYON : Tavan kaplaması olarak 12,5 mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır.Tavan izalasyonu 80 mm kalınlığında cam yünü ile saglanır.Tavan birleşimi çatı makasları altına kaynatılan DKP sac malzemeden bükülerek ezme yapılır.

Sosyal Medya'da Karmod