Acil Yaşam Üniteleri
KARMOD Yapı 30 Dakikada Ev, 3 Günde Köy Konsepti

Karmod yaklaşık 22 yıldan bu yana, dünyanın ilk “Acil Müdahale Evleri” ve “Mobil Evler” konseptinin geliştirilmesi ve üretiminde stratejik üretici , müşteri işbirliğini başarı ile sürdürüyor.
karmod Acil Müdahale Evlerinin üretiminde ana malzeme olarak kendii ürettiği çelik sandeviç paneller kullanılıyor. karmod nin Acil Müdahale Evleri ve Mobil Evleri paketlenebildiği için, dünyanın her yerine kolayca gönderilebilmekte, altyapı hazırlığı istemeden ve özel bir alet gerektirmeden vasıfsız kişilerce çok kısa sürelerde kurulabilmektedir .Acil Müdahale Evleri ve Mobil Evler askeri, sosyal ve ticari alanların tümünde kendine yer bulmaya başladı. Üniteler; afetlerde acil barınma ünitesi, mobil ev, geçici okul, sağlık merkezi, mobil ofis, mobil banyo/tuvalet bloğu, depo , askeri ve sivil kamp, ve eko turizm alanı gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. Modüler yapıdaki üniteler istendiği kadar genişletilebilmekte yada uzatılabilmekte birbirine birleştirilerek kamp hatta köy haline getirilebilmektedirler. Ürünler ulaştırma kolaylığı, yer hazırlığı istemeden çabuk kurulabilme ve dayanıklılık gibi özellikleri nedeniyle uluslararası yardım kuruluşlarından, silahlı kuvvetlerden, BM den büyük ilgi görüyor.
Karmod son olarak, Tsunami felaketinde evleri zarar görmüş aileler için IOM (Uluslararası Göç Örgütü) tarafından yapılan, mobil köy projesi kapsamında Endonezya’nın Nias adasına gönderildi.
Projenin sponsorluğunu Dow Chemical-Amerika yaptı. Tamamen çelik olan ana yapısı, çelik sandviç paneller ve yaratıcı birleşme sistemi sayesinde güçlü ,uzun ömürlü aynı zamanda pratik bir ürün olan KARMOD Acil Müdahale Evleri, yerel halk tarafından özel aletlere gerek kalmaksızın , kısa zamanda kuruldular. Endonezya’da bir gün gibi çok kısa bir sürede kurulan 3 köy, bugün köyleri olarak anılmaktadır.
Evlerde izolasyon malzemesi olarak, Karmod stratejik proje partneri olan karmod ürettiği Styrofoam kullanılıyor.

KARMOD , Amerikan Kızılhacı, FEMA, ERRA (Pakistan afet ve yeniden yapılanma kurumu), Yeni Zelanda Ordusu, Kenya ve Türk Yardım Kuruluşları için yapacağı yeni acil barınma üniteleri projelerinde de sürdürecekler.
 
Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail