Karmod, Abuja’da yeşil enerjili pasaport dairesi kurdu

Karmod, Abuja’da yeşil enerjili pasaport dairesi kurdu

Karmod, Abuja’da yeşil enerjili pasaport dairesi kurdu

Dünya genelinde çok farklı kullanım amacına hitab eden yapılar üreten Karmod şimdi de Nijerya’nın başkenti Abuja’da yeşil enerjiyle çalışacak pasaport dairesi kurdu.

Veri toplama ve pasaport teslim merkezi olarak kullanılacak bina Nijerya İçişleri Bakanlığı’nca yaptırıldı. Binanın öne çıkan en önemli özelliği çatı arka kısmına yerleştirilen solar enerji panelleriyle ihtiyaç duyulan enerji doğal olarak üretilmiş olacak. Yapı doğal enerji kullanımıyla yeşil enerjili yapı sınıfında yer alıyor.

Karmod’un yeni nesil konteyner modeliyle üretilen pasaport dairesinin yapımında 6 adet 3x7 metre büyüklüğünde tam demonte konteyner kullanıldı. Ön üretimi tam demonte olarak Türkiye’deki üretim tesislerinde hazırlanan yapı deniz yoluyla Lagos’a oradan da karayoluyla Abuja’ya ulaştırılarak yerinde kısa sürede kurulumla teslim edildi.

Toplam 126 metrekare büyüklüğe sahip pasaport dairesinde 10 memur ayrı bankolarda hizmet verebilecek. 5 ayrı çalışma odası bulunan yapıda 75 kişilik bekleme salonu ve 4 ayrı wc ünitesi yer alıyor.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail