Prefabrik konut ne kadardır?
Prefabrik konut fiyatlarına neler dahildir?
Prefabrik konut dışında başka hangi prefabrik yapılar vardır?
Prefabrik konut ne kadar sağlıklıdır?
Prefabrik konut ne kadar dayanır?
Prefabrik konut garantili midir?
Prefabrik konut internetten alınır mı?
Prefabrik konutin diğer evlerle aralarındaki farklar nelerdir?
Prefabrik konut imalatı nasıl yapılır?
Prefabrik konut hangi bölgelerde kurulabilir?

 

Tasarımda özel yazılım programları kullanılarak prefabrik villalar henüz ilk aşamada estetikle beraber yapı güvenliği yönüyle de güvenli hale getirilmektedir. Tasarım ofisinde görev alan her biri alanında uzman teknik ekiple villa projesi statik hesaplamaları açısından özel programda hassas veriler ışığında kontrol edilerek  onay aşaması sonrası prefabrik konut üretimine başlanmaktadır.

 

Her biri yenilikçi çizgileri yansıtan son derece estetik ve konforlu prefabrik dublex konutlar son sistem yeni nesil prefabrik yapı teknolojileri kullanılarak uzun ömürlü, depreme dayanıklı, çevreci konseptte üretim yapılarak güvenli prefabrik konut yaşam alanları hazırlanmaktadır. Her biri aynı hassasiyetle üretilen prefabrik dubleks evlerin tamamında zindelik ve konforu bir arada bulacaksınız.

 

Prefabrik villa ile beklentinizi yükseltin

Villa yapı tercihini neler etkiler? Öncelikle tabi ki villa tasarımı. Her insanın belki de ortak arzusu farklı olabilmek. Gerek deprem gerekse yangın güvenliği kriterleri açısından konut güvenliği olmazsa olmaz. Villa yapı tercihinde enerji kullanımı da oldukça önemli bir etken. Sürdürülebilir bir çevre yönetimi ve enerji bütçe harcamalarında en iyi tasarruf için yüksek yalıtımlı konut talebini etkiler. Bir diğer önemli etken de dış tasarım güzelliğinin yanı sıra villa yapının iç plan tasarımıyla işlevsel kullanıma sahip olmasını da önemli tercih etkenleri arasında sıralayabiliriz. Lüks konut tercihlerindeki tüm bu etkenler bir araya geldikten sonra temel değerlendirme ve karar bütçe kriterine göre gerçekleşmektedir. Bu aşamada sorulacak ilk soru villa yapı fiyatları ne kadara mal olacak?

 

Şimdi fiyat avantajı dahil bu beklentilerin tamamını karşılayacak prefabrik konut modeline yakından bir göz atalım. Başta da belirttiğimiz gibi prefabrik konut modelleri içerisinde yer alan prefabrik villa Karmod uzmanlığıyla özgün tasarımlarla hazırlanarak beğeninize sunulmaktadır. Tasarımda modern mimarinin yenilikleri içerisine asla vazgeçemediğimiz, özlem duyduğumuz klasik mimari dokunuşları hassasiyetle harmanlanmaktadır.

 

Yapı güvenliği hesaplamalarının başarıyla üretime aktarıldığı çelik konstrüksiyon ev sistemi prefabrik villa yapıları son derece güvenli hale getiriyor. Ana taşıyıcı sistemlerinde çelik malzemelerin kullanıldığı çelik yapı sistemi prefabrik konutları deprem açısından en güvenli yapı modelleri arasına yükseltiyor. Yapı sistemine özel hazırlanan elektrik projesi ile projenin üretim ve saha uygulamalarındaki kalite kontrol aşamaları çelik villa yapıları yangın açısından son derece güvenli kılıyor.

 

Prefabrik evler üretim tarzında kullanılan çelik yapı sistemiyle en yüksek enerji tasarrufu sağlayan yalıtım uygulamalarının rahatlıkla gerçekleştirilebildiği özelliklere sahip. Duvar panelleri arasında standart kullanılan yüksek yoğunluklu yalıtım malzemelerinin yanı sıra opsiyonel tercihlerle daha iyi yalıtım değerleri için mineral yün uygulaması yapılabilmektedir. Prefabrik evlerde yalıtımlı panellerin üzerine dıştan osb, nem bariyeri, ısı köprüsünü önleyici m profilli ara boşluk, farklı cephe uygulamalarıyla iç kısımda alçı levhalama sistemleri gibi hem yalıtımla beraber eve estetik kazandıran uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

 

Prefabrik konutlarda bina dışındaki villa estetiği aynı şekilde iç konfora da yansıtılmaktadır. İç plan tasarımında da çelik konstrüksiyon yapı sisteminin avantajları sonuna kadar kullanılarak oldukça konforlu, ergonomik mekanlar hazırlanmaktadır. Oysa ki ülkemizde geleneksel olarak yüz yıla yakın zamandır tercih edilmeye alışılmış klasik betonarme sisteminde yapı güvenliğini sağlayabilme adına devasa kalınlıktaki kolonlar ve içi basık kılan devasa yatay kiriş kullanım zorunluğu bu yapılardaki kullanım ergonomisini ortadan kaldırmaktadır. Çelik yapı sistemli prefabrik ev modelinde ise betonarme binalardaki bu devasa büyüklükteki kolon ve kiriş kullanımlarının aksine yapı güvenliği çok daha az yer kaplayan ama son derece mukavemetli ve güvenli çelik taşıyıcılarla yapılmaktadır. Bu avantaj tasarım mimarlarına iç mekan sunumlarında daha rahat geçiş ve kullanım alanları hazırlamalarına çok önemli katkı sağlamaktadır. Çelik sistem prefabrik konut modeliyle iç mekanlar daha geniş, daha rahat ve daha konforlu hale gelmektedir.

 

Prefabrik yapı sistemi ile üretilen prefabrik villalar sürdürülebilir çevre yönetimine en uygun konut modelidir diyebiliriz. Çünkü bu yenilikçi evlerin üretiminde kullanılan çelik başta olmak üzere malzemelerin tamamı dönüştürülebilir niteliklere sahiptir. Oysa ki klasik betonarme binalarda kullanılan yapı kimyasalları, beton katkıları gibi çok sayıda malzemenin dönüşümü ya bulunmamakta ya da çok kısmi dönüşüm imkanı olmaktadır.

 

Villa yapı için neden daha fazla konut finansmanı ayırasınız ki...

Prefabrik villa modeliyle hayalini kurduğunuz uzun ömürlü, güvenli, enerji tasarrufuyla daima kazandıran, dış görünüşüyle son derece iddialı iç görünüşüyle de size konforu yaşatacak villaya çok daha az bütçe ayırarak en ekonomik prefabrik villa fiyatlarıyla sahip olmak için şimdi harekete geçin.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail