Karmod Kabin kalitesi ve kullanım ergonomisiyle farklı

Karmod’un sahip olduğu teknolojik modern hatta bant sisteminde üretilen polyester kabin kalitesi ile hemen fark edilir. Kullanım yeri düşünülerek özel olarak gerçekleştirilmiş tasarımıyla konulduğu yere değer katar, kendisini hemen hissettirir.

 

Karmod güvenlik kabini kalitesiyle benzerlerinden üstün kılan özelliklerden bahsetmekte fayda var. Öncelikle teknolojik bant üretim hattının kazandırdığı kalite farklarını görelim. Kabininin ana gövdesini oluşturan duvar ve çatı panelleri üretim istasyonlarında ilerlerken ilk aşamada özel ebat kalıplar jelkotlanarak elyaf serimi gerçekleştirilir. Elyaf üzerine panele en yüksek yalıtım değeri kazandıran yüksek yoğunlukta poliüretan uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulamada tam yoğunlukta hammadde dağılımı tam yalıtıma ulaşma adına son derece önemlidir. İşte makine otomosyon sistemi bu aşamayı şansa bırakmayarak otomatik değerlerde her bölgeye aynı yoğunluk ve kalınlıkta poliüretan serimini kolaylaştırmaktadır.

 

Üretimde bir diğer önemli nokta ise fırınlama sistemidir. Karmod uzmanlığıyla Ar-Ge çalışmaları sonrası özel hazırlanmış otomasyon bandındaki fırında mobo kabin panellerinin tam kuruması gerçekleştirilir. Bu aşamada panel üzerindeki her bölgenin dengeli şekilde ısıl işleme tabi tutulması son derece önemlidir ve uzmanlık gerektirir. Otomasyon fırınlama klasik üretimlerde sıkça görülen panel çekmeleri, deformasyon, yüzey bozukluğu, izolasyon değer kayıpları gibi çok sayıda sorunu tamamen ortadan kaldırır. Sonuçta son derece canlı görünümde, pütürsüz düz bir yüzeye sahip kabin panelleri kalıplara özel ölçülerde üretilmiş olur. Üretim sonrası kalite kontrol istasyonuna gelen polyester kabin panelleri tek tek kontrolden geçirilir. En ufak sorun gözüken paneller bile bu istasyonda ayrıştırılır. Kontrolden geçen modüler kabin panelleri montaj yapılmak üzere depolanır. Karmod güvenlik kabini montajı yine özel hatta uzmanlarca montajlanarak son sevk kontrolüne sunulur. Genel kalite kontrolden geçen mobo kabin kullanılacağı yere güvenle sevk edilir.

 

Karmod büfe ve güvenlik kabinleri kullanım ergonomisiyle de farklı. Yapı dışındaki estetikle beraber iç mekandaki detay çözüm dokunuşları bekçi kulübesini son ferah mekan sunumuyla benzerlerinden ayırır. Kabinlerimizin tamamında güvenlik açısından otomotiv sanayinde kullanılan temperli camlar tercih edilmiştir. Pencere kenarlarındaki detay çözümleri ustalıkla gerçekleştirilmiş olup her alanda parlak pütürsüz yüzey geçiş hareketleri yapı konforu için ürünlere yansıtılmıştır.

 

Enerji tasarrufu ile kazandıran Kabin

Karmod polyester kabin ürünleri en iyi malzeme tercihi ve teknolojik hatta tam yoğunlukta hammadde kullanımı, özel ısıl işlem fırınlama sistemiyle yüksek izolasyonlu panellerle üretilir. Karmod güvenlik kabini soğuk havalarda en az enerji kullanımıyla ısıtma yapılır. 40 derecenin bile üzerine ulaşan sıcak havalarda bile çok kolay iklimlendirme ile serin yaşam alanları oluşturur. Bekçi kulübesi kabinlerimizi iklimlendirme kolaylığı ile tercih eden güvenlik personeli firma satın almalarından güvenlik kabinlerini özellikle Karmod marka ismini belirterek talep etmektedirler.

 

Tam yangın güvenliği Karmod Güvenlik Kabinlerinde

Karmod güvenlik kabin modellerinin tamamının elektrik sistemleri proj dahilinde yapılmakta olup yüksek kalitede güvenilir malzeme kullanımıyla yapının yangın güvenliği güvence altına alınarak risklere yer verilmemiştir. Proje dahilinde gerçekleştirilen üretimlerimizde sigorta ve buat birleşim alanlarında özel güvenli bağlantı klemensleri kullanılmaktadır. Güvenlik kabini içerisinde kapı üzerine yerleştirilen sigorta kutusu içerisindeki sigortalar yapı enerji ihtiyacını karşılamada tam güvenlik sağlayan gerçekçi amper değerinde TSE ve ISO sertifikalı viko markalıdır. Kablolarda birinci kalite güvenilir markalar tercih edilmiş olup kablo geçişleri güvenli olarak köşe kapalamaları arkasından ilerletilerek anahtarlar ve sigorta kutusuna buradan da dışarıdaki ana akım bağlantı buatına ulaştırılmıştır. Mobo kabinin aydınlatma anahtarı, prizi ve armatürlerinde modern görünümde birinci kalite malzemeler kullanılmaktadır,

 

1986 yılından bugüne kabin üretiminde uzmanlığımız, sahip olduğumuz teknolojiler ve 120 ülkeye ihracat başırımızdan aldığımız güçle hazırladığımız Polyester kabin modellerimizde beklentilerinizin de ötesinde en iyisini bulacağınızdan eminiz.

Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail