Konteyner Evler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Konteyner ev, müstakil konut sahibi olmak isteyenler için hayallerini kısa sürede en ekonomik bütçeyle gerçekleştirebilecekleri harika bir konut modelidir. Yeni nesil teknolojilerle üretilmekte olup uzun ömürlü kullanım ömrüne sahiptir. Karmod konteyner ev sandviç panel duvar ve çatı sitemiyle kullandıkça enerji tasarrufuyla kazandırır. Ergonomisiyle iç mekan konforu, tam yangın güvenliği ve deprem dayanımıyla konteyner ev klasik konut modellerinin çok ötesinde.
Konteyner evin yapımı yeni nesil teknolojilerin kullanıldığı modern fabrika tesislerinde gerçekleştirilmektedir. Modern hatlarda bant sisteminde üretildiğinden konteyner ev kısa sürede kullanıma hazır hale getirilir. İlk aşamada tam deprem güvenliğindeki çelik metal karkaslar hazırlanır. Alt ve üst şase yerleşimi çelik direklerle birleştirilir. Duvarlar yüksek yalıtımlı sandviç panellerin yerleşimiyle yapılır. Çatı sandviç paneli 125 mm kalınlıkta Karmod’a özgü olup özel kenet sistemiyle paneller birleştirilerek hazırlanır. Tam sızdırmazlığa ve yüksek yalıtıma sahiptir. Pencerelerinde çift camlı birinci kalite pvc pencere sistemi kullanılır. Ana kapı Karmod markasına özgü olup tam sızdırmaz sac panel sistemli olup etrafı EPDM özel contalarla kaplanmıştır., Elektrik tesisatı, sıhhi ve atık su tesisatı ev modeline özel projelendirilmiş olup fabrika üretimi esnasında uygulanır. Aksesuar, armatür ve klozet, duş kabini gibi vitrifiye malzemeleri aynı aşamada montajlanır. Kalite kontrolden geçen ürün kullanıma hazır vaziyette size teslim edilmek üzere sevk edilir. Vinç yardımıyla dilediğiniz yere indirilen konteyner evi aynı gün içerisine yerleşerek kullanmaya başlayabilirsiniz. 1+1 ve 2+1 çatılı konteyner evlerin kurulumu yerinde Karmod ekiplerince kurulum yapılarak yine aynı gün oturuma hazır hale getirilmektedir.
Üretim modeliyle beraber üretim teknolojisi, kullanılan malzeme kalitesi ve uzmanlık gerektiren projeli işçilik uygulamaları konteyner ev maliyetini belirleyen etkenler arasındadır. Karmod konteyner ev yeni nesil sistemle kaynaksız cıvata somun ve geçmeli teknolojiler kullanılarak üretilmektedir. Bu sistem kaynaklı geleneksel yöntemlere göre başta yapı güvenliği başta olmak üzere konutun ömrünü benzersiz şekilde uzatmaktadır. Diğer konteyner ev maliyetini belirleyen bir üstünlükte Karmod konteyner yapıda kullanılan metal akşamlarda yüksek galvaniz kaplı sac kullanılmasıdır. Kalınlığı ile de en iyisi olan bu metaller otomotiv üretiminde kullanılan boyama teknolojileri kullanılarak boyanmaktadır. Karmod evlerin elektrik ve su tesisat sistemleri konteyner ev modeline özel projeli olup üretimde en iyi malzeme ve aksesuarlar kullanılarak hazırlanmaktadır. Tam yangın güvenliğindeki elektrik tesisat sistemi ve sızdırmaz su tesisat sistemi önemli kalite farkı oluşturur. Pencerelerde çift ısı cam kullanımı, kanat açılımında boydan boya tam kapama sağlayan kilit sitemi, özel sac panel kapı sistemi Karmod evleri üstün kılan özelliklerden.
Konteyner yapıların tercih edilme nedenleri arasında en önemli etken fiyatlarının düşük maliyetlere sahip olmasıdır. Uygun bütçe avantajlarıyla konteyner ev hazır yapılar arasında en ekonomik yapı modelidir. Özellikle müstakil konut tercihlerinde kullanıma hazır üretimiyle konteyner yapılar son derece pratik model oluşturmaktadır. Kısa sürede üretilmekte, tek araçla sevk edilerek aynı gün oturuma hazır hale gelmektedir. Karmod konteyner ev yüksek yalıtımıyla enerji tasarrufuyla kazandıran üstünlüğü ve konforuyla tercihte öne çıkmaktadır.
Konteyner evler modern tesislerde uzun ömürlü yapı sistemiyle üretilmektedir. 1+1, 2+1 veya diğer konteyner evler Karmod uzmanlarınca tasarlanarak projelendirildikten sonra üretime alınmaktadır. Üretim modern teknoloji bant hattında kaynaksız cıvata somunlu ve geçmeli sistemle gerçekleştirilmektedir. Yüksek galvaniz kaplı özel sac metaller otomasyon makine hattında şekillendirilerek otomotiv sanayinde kullanılan boyama teknolojisiyle boyanmaktadır. Boyama sonrası üretim hattında alt ve üst şaseler direklerle cıvata somunlu sistemle birleştirilmektedir. Sandviç duvar panelleri yerleşimi öncesi özel EPDM contalar yerleştirilmektedir. Çatı sistemi sandviç panel olup 125 mm kalınlıktadır. Tam sızdırmazlık açısından çatı panelleri özel kenet sistemiyle birbirine birleştirilmektedir. Duvar panellerinin montajı esnasında pvc çift camlı pencereler de montajlanmaktadır. Elektrik ve su tesisat sistemleri özel projeye göre kalite kontrol standartlarında güvenli şekilde gerçekleştirilmektedir. İç panel bölmeleri montajlanan konteyner evlerin wc ve duş üniteleri de montajlanmaktadır. İç oda kapıları panel sistemle gerçekleştirilen evin en son dış özel panel kapısı montajlanarak üretim tamamlanmaktadır. Konteyner ev banttan alınarak kontrol sonrası kullanım yerine taşınacağı araca yüklenmektedir. Özel çatılı konteyner ev modellerinin çatı montajı Karmod ekiplerince sevkiyatın gerçekleştirildiği gün tamamlanarak kullanıma sunulmaktadır.
Öncelikle prefabrik konteyner ev fiyatlarının oldukça cazip olduğunu söyleyebiliriz. Bu evlerin fiyat avantajında konutun kullanıma hazır üretimi etken olmaktadır. Diğer yapı modellerine göre en az yüzde 30 daha ekonomiktir. Prefabrik konteyner ev fiyatlarını araştıranlara önerimiz mutlaka güncel fiyatları öğrenmeleri yönünde olacaktır. Konteyner ev fiyatlarında en cazip ürün 1+1 21 m2 konteyner ev modelinin olduğunu söyleyebiliriz. Ev sahibi olmak isteyenlerin konteyner ev fiyatlarında dönemsel kampanyalı fiyatları da takip etmelerinde yarar var. Kampanyalı fiyatlar her zaman için oldukça cazip bütçe avantajları sunmaktadır.
Her şeyden önce konteyner ev seçimi yaparken ilk olarak kalitesiyle öne çıkmış markaları tercih etmenizi öneririz. Bunun dışında 1+1 ve 2+1 standart üretimli konteyner evlerden ailenizin büyüklüğüne göre bir model tercihi faydalı olacaktır. Evinizi yaz kış dört mevsim kullanacaksanız 2+1 plandaki 42 m2 çatılı konteyner ev iyi bir tercih olabilir. Dönemsel yaz kullanımları için 1+1 35 m2 çatılı konteyner ev hem kendi kullanımınız hem de misafirlerinizi ağırlamak için ideal olabilir. Hobi bahçesi kullanımlarında 1+1 konteyner ev sizin için yeterli olacaktır. Plan dışında konteyner ev seçimi yapacaklara en önemli hatırlatma kalite açısından olacaktır. Konteyner evinizi uzun yıllar sorunsuz kullanmak isterseniz duvar ve çatıda sandviç panel sistemli evleri öneririz. Karmod konteyner çatı panel kalınlığı 125 mm olup enerji tasarrufu ve sızdırmazlık açısından sorun yaşamayacağınız güvenli bir tercih. Bu ev yangın güvenliğindeki elektrik tesisat sistemi ve deprem güvenliğiyle de öne çıkan bir ev.
Karmod konteyner ev planları farklı tercihlere hitap eden model zenginliğiyle öne çıkıyor. Firmanın kaynaksız teknolojiyle ürettiği uzun ömürlü kullanımda alternatif planda konteyner ev sunumu bulunuyor. Ekonomik bir konuta sahip olmak isterseniz 1+1 21 m2 konteyner ev planı beklentinizi karşılayacaktır. Bütçe durumunuz ve aile büyüklüğünüze göre 35 veya 42 m2 konteyner ev planlarını da önerebiliriz. Standart konteyner ev planlarında tuvalet ve duş alanıyla mutfak da yer almaktadır. Bu ürünler Karmod’un standart modelleri arasında yer almakta olup size özel projelendirilmiş tek veya iki katlı konteyner ev projeleri için satış ofislerinden bilgi alabilirsiniz. Karar verdiğiniz konteyner ev kısa sürede üretilerek dilediğiniz yerde aynı gün kullanımınıza hazır hale getiriliyor.
Çatılı konteyner ev fiyatlarında bütçenize uygun ev arayışınız varsa size 35 ve 42 m2 çatılı konteyner ev modellerini önerebiliriz. Her iki evin üzerinde sandviç panel standart çatının yanı sıra ekstra bir çatı kaplaması daha bulunuyor. Bu ekstra çakı eve yalıtım avantajıyla beraber şık görünüm üstünlüğü kazandırıyor. Kullanıma hazır standart üretimli çatılı konteyner fiyatları her zaman için uygun fiyatta. Klasik evlere göre çatılı konteyner ev fiyatları en az yüzde 30 daha ekonomik. Yıl içerisinde yapılan kampanyalı satışları da takip etmenizi öneririz.
Konteyner ev modelleri ve fiyatları belirlemede temel etken yapı maliyetleriyle beraber müşteri beklentileri oluşturmaktadır. Konteyner ev modeli hazırlanırken üretim sistemi de mutlaka dikkate alınır. Uzun ömürlü konteyner ev modelleri yeni nesil teknolojilerle üretilebilmektedir. Karmod 1986 yılından bugüne sektördeki uzmanlığıyla konteyner ev modellerine müşteri geri dönüşlerini yansıtmaktadır. Dış görünüşte estetik iç planda konforlu kullanım ergonomisi konteyner ev modelinin hazırlanmasında dikkate alınan temel kıstaslardır. Konteyner ev fiyatlarını belirleyen çok sayıda etken bulunur. Bunlar dıştan gördüğünüzde anlaşılmaz ama detay incelemede ortaya çıkar. Konteyner ev fiyatlarını sac kalınlığı, paslanmayı önleyici galvaniz kaplama yoğunluğu, sandviç panel duvar ve çatı kullanımı doğrudan etkilemektedir. Bu detayların birleşiminde kaynaksız birleşim teknoloji kullanım da son derece önemli. Projeli elektrik ve su tesisat sistemi ile bu uygulamalarda kullanılan malzeme kalitesi konteyner ev fiyatlarını doğrudan etkilemekte. PVC çift camlı pencere sistemi, tam boy ispanyolet kilit kullanımı, kapı sistemi de maliyeti etkileyen detaylar arasındadır.
Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail