Karmod konteyner üretimleri arasında şantiye yemekhane ve yatakhane yapıları, teknik ve yönetim ofisleri, wc duş yapıları, kantin, dinlenme salonları, eğitim binaları öne çıkıyor. Tek katlı veya birleşimli çok katlı konteyner çözümlerimizle işçi şantiye yerleşkelerinde kullanılan tüm yapıların kısa sürede hazırlanmasına büyük katkı sağlıyoruz.

 

Konteyner Yapıya Uzun Ömür Kazandıran Teknoloji

Karmod yeni nesil konteyner hazır yapı sektöründe geliştirilen son teknolojilerin kullanımına özel benzersiz üstünlüklerle tasarlandı. Tasarım ve ürün geliştirme aşamasında Karmod Ar-Ge süreçleriyle marka uzmanlığının katkısı büyük. 1986 yılından bugüne ilk gün heyecanıyla sektöre kazandırdığı yeniliklere Karmod yeni nesil konteyneri de ekledi. Teknolojilerle donatılı modern tesislerde kaynaksız yapı modeliyle üretilen konteyner uzun ömür kazandıran üstünlüklere sahip. Üretim modelinde kaynağa asla yer verilmiyor. Özel kalınlıkta yüksek galvaniz kaplı çelik saclar teknolojik hatta büküm ve kesim yapılarak üretiliyor. Yüksek galvaniz kaplama koneyner yapıyı korozyondan uzak tutarak uzun yıllar güvenle kullanım kazandırıyor. Konteyner boyamasında otomotiv üretimindeki gibi özel boyama sistemi kullanılıyor. Bu özel boya sistemiyle yapının görünümü uzun yıllar ilk günkü parlaklığını muhafaza ediyor. Sandviç panel duvar ve çatı sistemi özel üretim çelik karkaslara geçmeli sistemle bant hattında montajlanıyor. Metal karkasla panellerin birleşim noktalarında özel EPDM conta sistemi kullanılıyor.

 

Çatı kalınlığı 125 mm sandviç panelle sektöründe tek olup özel kenet sistemiyle tama sızdırmazlık sağlanmıştır. Çift camlı birinci kalite pvc pencere sistemi, kanatta kullanılan tam boy kapama sağlayan ispanyolet kilit sistemi ile farklı. Özel sac panel tam kapama sağlayan kapısı üstün özelliğiyle öne çıkıyor. Yağmura, toza geçit vermiyor. Yüksek yalıtım performansıyla benzerlerine göre yüzde 60’a varan oranlarda enerji tasarrufuyla iklimlendirme bütçe giderlerini azaltarak kazandırıyor. Uzun ömürlü yapı modeli ile kaynaksız cıvatalı sistemin verdiği avantajla Karmod konteyner projeden projeye farklı şantiyelere taşınarak mobizasyon giderlerinden büyük tasarruf sağlıyor.

 

Enerji Tasarrufu Sağlayan Konteyner

Duvardan çatıya sandviç panelli sistem, çift camlı tam kapama sağlayan pvc pencere ve özel panel kapı sistemiyle Karmod konteyner yüksek izolasyona sahip. Birleşim alanlarındaki özel EPDM conta yalıtım performansını ekstra artırıyor. Karmod konteyner yapılarda şantiyede olsun, ofis binaları veya konteyner yapılarda olsun iklimlendirme çok ekonomik. Kışın en az enerji kullanımıyla sıcacık mekanlar yazın en az klima enerji sarfiyatıyla serin iç ortamlar kolaylıkla hazırlanıyor. Yüksek yalıtım performansıyla yeni nesil konteyner kullandıkça kazandırıyor. Yaz kış iklimlendirme giderlerini minimize ediyor benzerlerine göre yüzde 60’a varan enerji tasarrufuyla bütçe giderlerini hissedilir oranda düşürüyor. Çatı sandviç paneli birbirine özel kenet sistemiyle birleştirildiğinden tam sızdırmazlığıyla şantiyecinin yüzünü güldürüyor. Karmod konteyner zindeliğinin keyfini yaşayan çalışanların iş performansı artıyor. Şantiye verimliliğine hissedilir oranda pozitif katkı sağlıyor.

Yeni nesil teknoloji ile üretilen Karmod konteyner şantiye yapıları ve ofisler başta olmak üzere atık depolamadan özel kimyasal saklama ünitelerine bir çok alanda güvenle kullanılıyor. Kaynaksız tamamen cıvata somun kullanımı ve geçmeli sistemle üretilen konteyner yapılar standart tek üniteli planlarla beraber özel ebatlarda projelendirilerek imal edilmektedir.

 

Enerji Tasarrufuyla Kullandıkça Kazandıran Konteyner Modeli

Üretiminde kullanılan duvardan çatıya tamamıyla sandviç panel sistemiyle benzerlerinden üstünlükleriyle ayrılır. Konteyner duvarlarında 5 cm standart kalınlıktaki bu paneller çatıda Karmod markasına özgü 125 mm kalınlığa sahiptir. Yapılarında bu kalınlıkta panel kullanımıyla diğer markalardan üstünlüğüyle ayrılır. Çatı panelleri birbirine özel kenet sistemiyle bağlantılanmış olup tam sızdırmazlık sağlanmıştır. Sac – EPS – sac veya sac – taş yünü sac kullanımıyla hazırlanan bu paneller yüksek yalıtımla beraber yangın güvenliği ile öne çıkar. Konteyner fiyatları ve modelleri değerlendirilirken bu teknik özellikler mutlaka dikkate alınmalıdır. Karmod markalı yeni nesil yapılar yalıtım üstünlüğüyle sağladığı enerji tasarrufuyla kullandıkça kazandırır. Yaz ve kış kullanımlarında iklimlendirmeden sağladığı enerji tasarrufuyla benzerlerine göre yüzde 60’a varan oranlarda gider bütçesinden kazanç sağlar. Şantiye ve ofislere kullanım konforu sunan zinde mekanlar hazırlar.

 

Çift ısıcamlı pvc pencere sistemi ve kanat açılımında kullanılan tam kapama sağlayan boydan boya ispanyolet kilit tercihi konteyner yapıya ekstra yalıtım kazandırılmıştır. Buna ilaveten Karmod Ar-Ge’sinde geliştirilen yine tam kapama sağlayan sac panel ana giriş kapısıyla yalıtımın sağladığı yapı konforu bütünlenmiştir. Karmod kalite güvencesiyle üretilen konteyner modelleri yüksek yalıtımı, çatı sistemindeki tam sızdırmazlığı ile toza, rüzgara, yağmura geçit vermeyen kapı ve penceresiyle üstün özelliklerdedir.

 

Karmod konteyner büyük inşaat firmalarının tercihi

Otomotiv üretim sanayinde kullanılan özel boyama teknolojisi, yüksek galvaniz kaplı paslanma ve çürümeye geçit vermeyen çelik sac sistemi, kaynaksız üretimiyle uzun ömürlüdür. Şantiye yapı grubu kullanımında projeden projeye taşınarak uzun ömürlü kullanım sağlar. Defalarca kullanılan uzun ömürlü sistemiyle yapı projeleri gerçekleştiren büyük inşaat firmalarının şantiye yapı finansman giderlerini  en aza indiriyor. Bu nedenle bütçe finansmanını iyi bilen büyük inşaat firmaları Karmod konteyneri özellikle tercih ederek kazançlı çıkıyor.

 

 

Konteyner Nedir?

Konteyner hayatın bir çok alanında kapalı mekan ihtiyaçlarına pratik çözüm getiren hızlı üretimli ve hızlı kuruluma sahip yapı sisteminin adıdır. Bu tanımlamayla yaşam konteynerlerine özel olarak sınırlamış olduk. ‘Konteyner nedir?’ sorusunda ilk olarak akla deniz taşımacılığında kullanılan deniz konteyneri modeli gelse de hazır yapı sektöründe üretilen konteyner yaygın kullanıma sahiptir.

 

Çok farklı alanlardaki yaygın kullanımıyla yaşamı kolaylaştıran konteyner ev ve konteyner yapıların öne çıkan temel özelliği hızlı üretim ve kullanıma hazır sunumudur. Konteyner modelleri ile devasa metrajlardaki yapı projeleri kısa sürede üretilebilmekte sevk edilerek günler hatta saatler içerisinde gerçekleştirilen kurulumla teslim edilebilmektedir. Yanı modeliyle hazırlanan yapılar aynı gün oturuma sunularak yaşamı kolaylaştırmaktadır. Bu üstünlüğüyle zamanla yarışana tarihli büyük inşaat projelerinde konteyner şantiye yapı grubu olarak özellikle tercih edilmektedir. Şantiye yapı grubunda bu modelle başta yatakhane ve yemekhane binalarıyla çok sayıda binanın kullanıma hazır kurulumu gerçekleştirilmektedir. Şantiye yönetim ofisi, ik insan kaynakları ofisi, sağlık merkezi, çamaşırhane, kantin, eğitim salonu, dinlenme salonu şantiyelerde bulunan diğer genel binalar arasında yer almaktadır.

 

Konteyner yapıların bir diğer yoğun tercih gördüğü alanlar arasında ofis yapıları yer almaktadır. Birleşimli konteyner modeliyle projelendirilip üretilen ofisler lüks yönetim binaları, satış ofisleri, kurumsal mağaza konseptleri için değerlendirilmektedir. Standart tek üniteli konteyner ofisler ise 21 m2 büyüklükten başlayarak 48 m2 büyüklüğe kadar üretilebilmektedir. Tekli üniteler konut inşaat, yol yapım gibi projelerde ofis, yatakhane ve yemekhane gibi kapalı mekan ihtiyaçları için tercih edilmektedir. 

 

Konteyner Fiyatları

 

Her yapı modelinde olduğu gibi konteyner fiyatları belirleyen temel etken üretim sistemi ve ürün kalitesi. Ölçü ve plan olarak tamamıyla görsel açıdan birbirine benzer görülen iki farklı ürün incelendiğinde kalite yönüyle değerlendirildiğinde benzeşmemektedir. Kaliteyle beraber konteyner teknik özellikleri de fiyatı tamamıyla etkileyebilmektedir.

 

Konteyner yapılarda çatısı sandviç panelli üniteleri tercih edin

Satılık konteyner araştırmalarında tüketicinin en çok yanıldığı nokta maalesef ikinci el konteyner almak istemeleri. Konteyner fiyatları yapı ömrü ve kalitesiyle birlikte kullanılan malzeme özelliklerine göre şekillenmektedir. Bu nedenle satın alma esnasında ekonomik görünen ürünün kullanım sırasında hiç de öyle olmadığı görülmektedir. Şimdi konteyner fiyatları belirleyen etkenleri kısaca inceleyerek vurgulayalım. Duvarla beraber çatısında tamamıyla sandviç panel sistemi kullanılan konteyner modelleri yüksek ısı yalıtımıyla kullanımda enerji harcamalarından hissedilir oranda tasarruf sağlatarak kazandırmaktadır.

 

Karmod konteyner yapı sektöründe yeni nesil teknolojiler kullanılarak kaynaksız sistemle üretiliyor. Kaynaksız sistem korozyona geçit vermeyerek yapının uzun yıllar ilk günkü dayanımıyla kullanılmasına imkan tanıyor. Konteyner satın alırken kaynak kullanılıp kullanılmadığını mutlaka sorgulayanı. Korozyona sebep olan kaynak yapı ömrünü kısaltmaktadır. Özel kalınlıkta yüksek galvaniz kaplı çelik metaller el değmeden makine sisteminde kesim, delik ve büküm yapılarak hazırlanıyor. Bu işlem sonrası boya hattına alınan metaller otomotiv sanayinde kullanılan boyama sistemiyle boyanarak canlı görünümle beraber ekstra metal koruma kazandırıyor. Klasik üretimlerde sac kalınlığı minimize edilerek galvaniz kaplaması düşük dayanıksız malzeme kullanılıp kullanılmadığını sorgulayarak mutlaka dikkat edin. Geleneksel boyama metotları da hemen deforme olmasına yol açarak yapı ömrünü azaltmaktadır. Yapının alt şase destek profilleri yine kaynaksız sistemle galvanizli sac kullanımıyla hazırlanmış olup sık aralıklarla döşenmektedir. Zeminde sık destek profili kullanımı yapının m2 iç yük taşıma kapasitesini en iyi düzeye yükseltmektedir. Destek sacında kutu profil kullanılan konteyner modelleri kullanım ömrü düşük olmaktadır. Uzun aralıklarla yapılan uygulamalarda da yapı içinde sarsıntı oluşmakta ve kullanım konforu kaybolmaktadır. Teknolojik hatta çekildikten sonra boyanmış yapı özel profilleri cıvata somun kullanımıyla birleştirilerek kurulumuna başlanmaktadır.

 

Karmod konteyner yapıların tamamında duvar ve çatı panellerinde sandviç panel sistemi kullanılmaktadır. Çatısında 12,5 cm sandviç panel kullanımıyla benzerlerinden üstün özelliklere sahiptir. Sandviç panel sistemiyle hem uzun ömürlü kullanım hem de enerji tasarrufuyla satın alanlara kazanç sunmaktadır. Elektrik ve su tesisat sistemleri özel projelidir. Elektrik sistemi tam yangın güvenliğine sahiptir.

 

Belirtilen bu özellikler dikkate alındığında konteyner fiyatları açısından en uygun ürüne karar vermeniz kolaylaşacaktır. Konteyner alımında unutulmaması gereken en önemli husus fiyatı kalite üretim sistemi ve kalite üstünlükleri belirlemektedir. En ekonomik ürün yerine en iyi ürünü satın almanızı öneririz.

Satılık konteyner fiyatlarını incelerken teknik özelliklerden ürünün sandviç panel sistemli mi yoksa lambirili olup olmadığını da mutlaka kontrol ediniz.

 

Konteyner Modelleri ve Çeşitleri

Konteyner yapı sistemi eklemlenebilir yapı modelinin verdiği avantajlar standartla beraber birleşimli sistemle büyük metrajlı ve çok katlı yapıların hazırlanmasına imkan tanımaktadır. Konteyner çeşitleri sıralandığında ilk akla gelen standart konteyner modelleri olmaktadır. Bu modelde uluslararası demonte üretimler 230x595 cm’den başlamaktadır. Fabrikada üretilerek kullanıma hazır standart konteyner modelleri en yaygın kullanılan ölçü 3x7 mt.’dir. Karmod konteyner çeşitleri tamamen sandviç panel duvar ve çakı sistemiyle üretilmektedir. Standart konteynerler şantiye sahalarında ofis, yemekhane, yatakhane, ik ofisi, çamaşırhane gibi ihtiyaçlar için tercih edilmektedir. Bu konteynerlerin konut amaçlı kullanımları da bulunmaktadır. Şehir merkezlerinde satış ofisi ve güvenlik ofisi kullanımı için de yoğun tercih edilmektedir.

Birleşimli konteyner modelleri ile dört kata kadar çıkabilen kapalı mekanlar hazırlanabilmektedir. Şantiyelerde katlı sistem konteyner kullanılarak hem mekandan kazanım hem de çoklu işçi koğuşlarıyla yemekhane binaları kısa sürede inşa edilebilmektedir. Birleşimli konteyner yapılarıyla standart 3x7 üniteler yan yana getirilerek büyük şantiye yapı projeleri hızla tamamlanabilmektedir. Konteyner tipleri kullanım alanlarına göre de isimlendirilmektedir. Şantiye konteyneri, ofis konteyneri, sağlık kabini, tıbbi atık konteyneri, güvenlik ofisi konteyneri, inşaat konteyneri, deniz konteyneri gibi.

 

Neden Konteyner Tercih Etmelisiniz?

Konteyner en pratik ve güvenli yapı modeli

Yeni nesil teknolojilerle üretilen prefabrik ev ve konteyner yapıları tercih etmek için çok sayıda neden var. Yapı sisteminin avantajları arasında ilk olarak konteyner modelleri hızlı üretim ve pratik kurulum avantajına sahiptir. Modern tesislerde kaynaksız cıvatalı ve geçmeli teknolojiyle üretilmesi yapı modelini farklı kılacak şekilde hızlı üretimli hale getirmektedir. Üstelik 3x7, 230x595, 4x8, 3x9 ve 3x12 gibi ölçülerdeki standart konteyner modelleri kullanıma hazır olarak fabrikadan sevk edilmektedir. Kullanım yerine ulaştığında vinçten indirilir indirilmez oturuma hazır hale gelmektedir. Üstelik elektrik tesisatıyla temiz ve atık su tesisat sistemleri armatürleriyle beraber kullanımınıza hazır. Tesisatları devreye almanız için yapmanız gereken tek şey tesisatları merkezi elektrik ve su şebekelerine bağlamak. Elektriğin olmadığı kullanım sahaları için alternatif enerji kaynaklarından GES güneş enerji sitemi veya RES rüzgar enerji sistemi konteynere entegre edilmektedir.

 

Şantiye mobilizasyon yapı grubunda konteyner modelleri kullanılmasının en önemli sebepleri arasında yapıların günler içerisinde üretilerek kısa sürede kullanıma hazır hale getirilebilmesidir. Bu durum hızla yarışana büyük yapı projelerine zamandan tasarrufla kazandırmaktadır. Karmod konteyner yapılarla inşaat veya yol yapım projeleri çok daha kısa sürede başlatılarak termin baskısı geride bırakılmaktadır.

 

Satılık konteyner arayışındaki en önemli nedenler arasında yapı sisteminin son derece güvenilir olmasıdır. Özel projesi ve güvenli yapı statiğiyle konteyner her türlü yapı ihtiyacında tam deprem güvenliğiyle kullanılmaktadır. Karmod konteyner uzun ömürle beraber ekstra yalıtım, sızdırmazlık gibi üstünlükleriyle kullandıkça sağladığı enerji tasarrufuyla da kazandırmaktadır.

 

Hızlı kurulum ve güvenli yapı avantajıyla konteyner modelleri deprem, yangın, sel, heyelan gibi tabi afetler sonrası acil yerleşim konutlarının kısa sürede hazırlanmasına da büyük katkı sunmaktadır. Aynı tabi afetlerle mülteci kamplarında ihtiyaç duyulan sahra hastaneleri, derslik ve okullar, sosyal tesisler, rehabilitasyon merkezleri konteyner yapı sistemiyle kısa zamanda kurularak acil hizmete sokulabilmektedir.

 

Konteyner Hakkında Sık Sorulan Sorular

Tamamı paslanmaz galvaniz sacdan üretilmiş profillerden oluşturulan tamamı cıvatalarla birleştirilen ana gövde üzerine EPS sandviç panel kaplanarak elde edilmiştir. Konteynerimizin tüm metal aksamının boyama işlemi otomotiv teknolojisi fırın boya sistemiyle yapılmaktadır. Zeminde betopan üzerine PVC mineflo kullanılmaktadır. Dış Kapı ve pencereler PVC iç kapılar ise MDF malzemeden üretilmektedir. Türkiye’de ilk olarak 125 mm sandviç panelden çatı kaplaması yapılmaktadır. Karmod yeni nesil konteyner yüksek yalıtımı sayesinde diğer konteynerlere nazaran %30 enerji tasarrufu sağlamaktadır. Çevre dostudur.
Yere sabitlenme şartıyla 80km/saat hızında esen bir rüzgâra dayanımlıdır. Birleşimli konteyner yapılarda ise kurulacak bölgedeki rüzgâr hızı mühendislerimiz tarafından dikkate alınarak göre mühendislerimiz tarafından dikkate alınarak statik hesaplar yapıldıktan sonra üretimi gerçekleştirilmektedir.
Genel kullanım şartlarına dikkat edildiği takdirde kapı ve pencerelerin mastikleri dışında bakım gerektiren bir husus bulunmamaktadır.
Yeni nesil Karmod Konteyner kullandığı duvar panelleri ve Türkiye’de ilk 125 mm çatı sandviç paneliyle yüksek ısı ve ses izolasyonu sağlamaktadır. Diğer konteynerlere göre daha fazla yalıtım değerine sahiptir ve %30 daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Karmod yeni nesil konteyner her zaman kazandırır.
Müşterilerimizin ihtiyaçları ve uluslararası taşıma standartları dikkate alınarak tespit edilen çok sayıda model ve ölçü standartlarından biri tam da sizin içim hazırlanmıştır.
Konteynerin konulacağı bölge terazide olmalı ve konteyner ölçüleri 10 cm kalınlığında beton bir zemin yapılmalıdır. Satın aldığınız konteyner ölçüsüne göre kenarlarında yere sabitlenmesi için yeterli boşluğun bırakılması uygun olur. Konteynerin kullanım kılavuzunda belirtilen şekiller ve malzemeler dışında ahşap kalas gibi düzgün ve sağlam bir altyapı oluşturmayacak malzemelerin üzerine konulmamalıdır.
Konteynerle birlikte verilen kullanım kılavuzunda yer alan ve aynı zamanda sözleşmemizde bulunan genel kullanım şartlarına uygun olarak ürünün kullanılması esastır. Bu şartlarda imalat ve montaj hatalarına karşı garanti süresi 1 yıldır.
Konteynerlerimizde ısı yalıtımı üst düzeydedir. Klima ve elektrikli ısıtıcılarla kolaylıkla ısıtma veya soğutma yapılabilmektedir.
Konteynerler ölçülerine göre kamyon kırkayak ve tır ile sevk edebilir. Türkiye’de ilk defa uygulanan flatpack sistemiyle aynı nakliye araçlarıyla daha fazla konteyner taşımanız mümkündür. Örneğin 3X7 ölçülerinde flatpack olarak bir tırda 12 adet boş hacimli konteyner sevk edebilirsiniz.
Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail