Prefabrik Şantiye Yapılarımızın Üstün Özellikleri

Şantiye Yapıları uzmanlığımızla tanışın projenize hız verin

Prefabrik yapı sektöründeki uzmanlığımızı yeni nesil teknolojilerle buluşturarak ürettiğimiz prefabrik şantiye yapılarımızla projenizi en iyi zaman performansıyla tamamlamanız için büyük katkı sağlıyoruz. Prefabrik şantiye yapılarımızla inşaat, yol yapım, havalimanı, köprü ve baraj, enerji ve madencilik gibi çok sayıda önemli projenin şantiye mobilizasyon kurulumlarını gerçekleştiriyoruz. Bu projelerin başlangıcında ilk ihtiyaç olan şantiye binaları yapı grubunu uzmanlığımızla hızla üreterek yerinde hazır kurulumla teslim ediyor, kullanıma sunuyoruz. Dünyanın büyük ve orta ölçekli projeleri Karmod prefabrik şantiye yapılarıyla start alıyor, işlerine iyi ve hızlı bir başlangıç yapmanın farkını yaşıyorlar.


Prefabrik şantiye yapıları grubunda hangi bina çözümleri yer alıyor?

Prefabrik şantiye yapıları grubu denildiğinde şantiye mobilizasyonu olarak ifade edilen bina çözümlerinin tamamı akla gelir. Bunlar arasında da ilk akla gelen şantiye ofisleridir. Şantiye ofisleri grubunda başta şantiye yönetim ofisi olmak üzere mühendis ofisleri, teknik ofis, laboratuvar, ik (insan kaynakları) ofisi gibi çok sayıda ofis binası yer alır.


Şantiye ofisleri dışında şantiye yapı grubunun en önemli ihtiyaçları prefabrik yatakhane ve yemekhane binalarıdır. Şantiye işçi koğuş yatakhane binaları olarak da ifade edilen yatakhane yapıları şantiye işçi kamplarının en önemli işlevsel binaları arasında yer alır. Çünkü bu binaların özelliği zorlu saha ortamlarında gün boyu fiziki güçle çalışarak yorgun düşen işçilerin iyi bir ortamda dinlenerek günün yorgunluğunu atabilmeleri ve aynı zamanda bir sonraki yorucu iş gününe dinlenmiş olarak uyanabilmeleri yönüyle oldukça önemlidir. Bu nedenle Dünyanın önde gelen şantiye projelerinin yüklenici markaları şantiye işçi koğuş yatakhane binaları tercihinde yukarıda vurgulanan önemli hassasiyetleri mutlaka göz önünde bulundurarak karar verirler. Prefabrik yatakhane binaları projelerinin hazırlanmasında koğuşlarla beraber daha işlevsel kullanım için şantiye tuvalet ve duş binaları da bu yapıların içerisinde olacak şekilde planda yer alır. Şantiye tuvalet ve duş binaları yatakhanede kalacak kişi sayısına göre uluslararası standartlarda belirlenen işçi sağlığı kriterleri dahilinde ünite sayısında hazırlanır. Yatakhanelerle beraber işçi kampı bina donatıları arasında şantiye yemekhane restoran alanları önem verilen yapılar arasındadır. Şantiye yemekhane restoran alanları işçi için yemek yemenin yanı sıra adeta bir dinlenme alanıdır da. Gerek yatakhane binaları ve gerekse yemekhane bina tercihi işçi psikolojisini moral yönüyle yüksek tutabilme açısından son derece önemlidir. Şantiye binaları satın alma karar vericileri bu durumu mutlaka dikkate almak durumundadırlar. Bu açıdan küçük bir empati yapmak karar vericilerin işini oldukça kolaylaştıracaktır. Şöyle ki projede görev alan işçiler ekmek parası kazanabilmek için ailelerini geride bırakarak yüzlerce hatta binlerce kilometre uzak mesafelerden gelerek işçi kampında toplanmışlardır. Bu onlarda ilk anda ciddi psikolojik kırılmalara yol açar. Bir de şantiye binaları sahasının şehir merkezinden de uzakta yer alması bu psikolojik durumu oldukça girift hale sokar. İşte bu aşamada prefabrik şantiye yapıları kararında özellikle yatakhane ve yemekhane binalarında yapılacak en isabetli iyi bir tercih onların bu psikolojik kırılmalarını en aza indirecektir. Prefabrik şantiye yapıları grubunda öne çıkan ofis, yatakhane ve yemekhane binalarının yanı sıra kantin binası, dinlenme salonu, ibadethane, sağlık merkezi ve revir, kademe ve bakım binası, çamaşırhane gibi çok sayıda bina çözümü yer almaktadır.


 

Şantiye projelerinizi konforla tanıştırın verimliliği artırın

Prefabrik yapı sektöründe 1986 yılından bugüne uzmanlığımızla projelendirip kullanıma hazır teslim ettiğimiz prefabrik şantiye yapıları BP - Azfen Şahdeniz 2 doğalgaz projesi, İstanbul 3. Havaalanı inşaatı ile Şili, Peru, Guyana, Sudan, Gabon, Eritre, Libya, Cezayir, Somali, Nijerya, Nijer, Kongo, Türkmenistan, Özbekistan, Suudi Arabistan gibi çok sayıda ülkede enerji ve maden sahalarında büyük projelerin şantiye binaları tercihi oldu. Prefabrik şantiye yapılarımızla kullanım saha coğrafyası ve konaklayacak kişi sayısına göre en uygun yapı grubunu uzmanlığımızla önererek sahip olduğumuz yenilikçi teknolojilerle hızlı üretim, yerinde kullanıma hazır hızlı kurulum Karmod’un öne çıkan en önemli farkıdır.


Sosyal Medya'da Karmod

Bizi
arayın

E-mail