Cumhurbaskani’ndan Karmod’a Kösk DavetiKarmod Ceo’su Mehmet Çankaya, Cumhurbaskanimiz Abdullah Gül’ün 18 Temmuz aksami Gabon Cumhurbaskani Ali Bongo Ondimba’nin onuruna Çankaya Köskü’nde verdigi aksam yemegine katildi. Cumhurbaskani Gül, gerçeklestirdikleri görüsmelerde, iki ülke arasindaki dostluk, kardeslik ve is birligini daha da kuvvetlendirecek siyasi irade ve kararliligi bir kez daha teyit ettiklerini ifade ederek, “Gerek bölgesinin gerek dünyanin dikkatini çeken bir kalkinma hamlesi içinde bulunan kardes Gabon ile ikili iliskilerimizi her alanda gelistirmek istiyoruz” dedi.
GABON’A YAPILACAK 200 BIN KONUT Türkiye’nin önde gelen firmalarinin davet edildigi 2 saat süren yemekte, Türk is adamlari heyetiyle Gabon is adamlari heyeti de bir araya geldi. Karmod’u temsilen Yönetim Kurulu Baskan Yardimcimiz Mehmet Çankaya’nin katildigi toplantida Gabon’a yapilacak 200 bin konut projesiyle ilgili görüsme yapildi. Söz konusu proje 600 milyon dolarlik bir is hacmini içeriyor.
“KARDES GABON ILE IKILI ILISKILERIMIZI HER ALANDA GELISTIRMEK ISTIYORUZ”
Ülkemizin, Gabon’u, siyasi ve ekonomik istikrari, dogal güzellikleri ve kisi basina düsen yüksek millî geliri ile Afrika’nin en önemli ülkelerinden biri olarak gördügünü anlatan Cumhurbaskani Gül, Orta Afrika Devletleri Iktisadi Toplulugu’nun (ECCAS) merkezinin Libreville’de bulunmasinin da, Gabon’un Kita’daki müstesna konumunu açik sekilde gösterdigini aktardi.
Cumhurbaskani Gül, Gabon’un bu güçlü pozisyonunu, 2010–2011 döneminde basariyla yürüttügü BM Güvenlik Konseyi geçici üyeligi ile taçlandirdigini ifade etti. Dünyada en fazla yagmur ormanina sahip ülkelerden biri olan Gabon’un, çevrenin ve dogal hayatin korunmasi hedefi dogrultusundaki çabalarinin da takdire sayan oldugunu bildiren Cumhurbaskani Gül, “Gerek bölgesinin gerek dünyanin dikkatini çeken bir kalkinma hamlesi içinde bulunan kardes Gabon ile ikili iliskilerimizi her alanda gelistirmek istiyoruz” dedi.
GABON, ANKARA’DA BÜYÜKELÇILIK AÇIYOR
Cumhurbaskani Gül, konuk Cumhurbaskani ile gerçeklestirdikleri görüsmelerde, iki ülke arasindaki dostluk, kardeslik ve is birligini daha da kuvvetlendirecek siyasi irade ve kararliligi bir kez daha teyit etmekten memnuniyet duydugunu söyledi. Cumhurbaskani Gül, Libreville Büyükelçiligimizin bu yil Ocak ayinda faaliyete geçtigini hatirlatti ve Gabon’un yakinda Ankara’da büyükelçilik açma kararinin sevindirici oldugunu söyledi.
“GELISEN GABON PROJESI IS BIRLIGIMIZIN PEKISTIRILMESINDE ANAHTAR ROL OYNAYACAK”
“Gelisen Gabon” projesinin, basta enerji, turizm ve müteahhitlik olmak üzere, çesitli sektörlerde sundugu firsatlarla is birligimizin pekistirilmesinde anahtar rol oynayacagini söyleyen Cumhurbaskani Gül, sunlari söyledi: “Bu bakimdan, projenin hayata geçirilmesine katkida bulunmaya hazir oldugumuzu tekrar vurgulamakta yarar görüyorum. Türkiye’nin Afrika açilimi, 2008 yilinda Afrika Birligi ile kurulan stratejik ortaklikla süphesiz yeni bir safhaya girmistir. Ancak, Türk halkinin Afrika ile iliskisi yüzyillardir kesintisiz sürmektedir. Bu geleneksel baglarimizdan güç alarak, Afrika ülkeleri ve halklari ile isbirligimizi her alanda gelistiriyoruz.”
Malezya Yerel Hükümeti Baskani Karmod'u Ziyaret EttiMALEZYA YEREL HÜKÜMETI BASKANI’NDAN KARMOD’A TOPLU KONUT ZIYARETI
Yurt disi hazir yapi projeleriyle bilinen Karmod Prefabrik’e bir ziyaret de Malezya’nin Maleka Ili Yerel Hükümeti Baskani Idris Haron tarafindan yapildi. Genis bir isadami heyetiyle ziyaretini gerçeklestiren Haron yetkililerden bilgi aldi, üretim tesislerinde incelemelerde bulundu. Prefabrik konutlar, konteyner yapilari ve kabin gruplarini ayri ayri inceleyen heyet genis bir toplanti ile ziyaretini tamamladi.
Geçen ay da Libya Imar Bakani’ni agirlayan Karmod, yine bir toplu konut proje görüsmesi yapti. 28 yillik deneyimle yurt içi ve yurt disinda birçok proje tamamlayan Karmod, Irak’ta 10.000 kisilik toplu konut projesini hayata geçirmisti.
Libya Iskân ve Altyapi Bakani 2.000 Konut Görüsmesi Için Karmod’taDünyanin bir çok ülkesine prefabrik ev üretimi gerçeklestiren Karmod Irak’ta olusturdugu 1884 prefabrik konuttan sonra simdi de Libya’da konut projesi gerçeklestiriyor. Proje kapsaminda ilk etapta Karmod tarafindan 500 konutun insa edilecegi Libya’da örnek kurulumlar tamamlandi. Örnek kurulumlarin yapildigi santiye alaninda Libya Iskan ve Altyapi Bakani Ali Hüseyin El Serif santiye yetkililerimizden bilgi aldi. Bakan Ali Hüseyin El Serif son olarak geçtigimiz hafta Karmod’un Istanbul’daki modern fabrika tesislerini ziyaret ederek Karmod prefabrik konutlarla ilgili detayli incelemelerde bulunarak ilk etapta 500 konut alimi yapacaklarinin müjdesini verdi. Libya Iskan ve Altyapi Bakani Ali Hüseyin El Serif, ülkesindeki konut açiginin kapatilmasi için Karmod’u tercih etmelerinde Türkiye’nin prefabrik konut sektöründeki kalitesiyle beraber iki ülke arasindaki kültürel baglarin da etkili oldugunu vurguladi.
Bakan Binali Yildirim Karmod’a Tesekkür Belgesi Takdim etti Kizilay Istanbul Sube Baskanligi tarafindan düzenlenen "Türk Kizilay'i Bagisçilari Madalya Töreninde Kizilay'a yaptigi bagislar nedeniyle Karmod Gümüs Madalya ile ödüllendirildi.
11 Ocak 2013 Cuma aksami Üsküdar Kiz Kulesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen ödül töreninde Karmod adina madalyayi Karmod CEO’su Mehmet Çankaya, Ulastirma, Denizcilik ve Haberlesme Bakani Binali Yildirim’in elinden aldi.
Kizilay bagisçilarina verilen ödüllerin önemine isaret eden Yildirim, "Onlari ödüllendirdikçe, onlarin bagis yapma arzulari daha fazla artacak ve bu kervan daha da kararli bir sekilde yürümeye devam edecek. Bu hayir kurumlarinda menfaat yok, ihale yok, para-pul yok. Burada huzur var. Burada yardim etmenin verdigi bahtiyarlik var" dedi.
Türk Kizilay'i Genel Baskani Ahmet Lütfi Akar da, Kizilay olarak kendilerine emanet her kurusun ve her bagisin takibini büyük bir hassasiyetle yaptiklarini belirterek, "Gerek yurt içinde gerek yurt disinda Türk Kizilayi büyük operasyonlar yapmaktadir. Somali kampanyasinda 100 milyon liralik bagis, 50 milyon liralik ayni yardim topladik. Ilaç, gida, giyecek yardimlarini gemilerle Somali'ye götürdük. Açliktan ölen çocuklara mama olarak götürdük. 267 bin kisilik çadir kent kurduk. Her gün 10 bin kisiye sicak sicak yemek dagitiyoruz. Somali'de kentsel dönüsüm yapiyoruz" bilgisini verdi.
Kizilay kampanyalari ve diger çalismalari için bagista bulunan 99 kurulus ve firmanin temsilcilerin ödüllendirildigi gecede, Karmod’la beraber Arastirmaci Ilaç Firmalari Dernegi, Deniz Feneri Dernegi, TASEV Endüstri Meslek Lisesi, TAV Istanbul Terminal Isletmeciligi, Uluslararasi Mavi Hilal Insani Yardim ve Kalkinma Vakfi, Arçelik, Besiktas Futbol Takimi, Darüsselam Vakfi, Soyak Yapi, Türk Hizmet ve Egitim Vakfi, Zehra Ana Yardimlasma ve Dayanisma Derneginin de aralarinda bulundugu kuruluslar ödüle layik görüldü.
Kizilay Karmod Ödül
Karmod, MÜSIAD 84. Genel Idare Kuruluna katildi.MÜSIAD 84. Genel Idare Kurulunda konusan Karmod Ceo’su Mehmet Çankaya: “Güveni yeniden insaa etmeliyiz.”
MÜSIAD 84. Genel Idare Kurulu Antakya'da Yapildi. Kurula katilan Ceo’muz Mehmet Çankaya, “Ortaklik Kültürü ve Büyüme” konulu konferansta konusmaci olarak yer aldi.
Millet olarak geçmiste en güzel örneklerini yasadigimiz ortakligin günümüzde sikintili bir süreçten geçtigini vurgulayan Mehmet Çankaya, bir birimize saygi ve sevginin en üst düzeyde mutlulugunu yasatan ortaklik kültürünün ihyasi için güvenin yeniden insaa edilmesi gerektigini söyledi.
Ortaklik kültürümüzün yeniden canlanmasi için çaba sarfettiklerini belirten Mehmet Çankaya sözlerini söyle sürdürdü: “Karmod olarak ortakligin iyi bir örnegini vermeye çalisiyoruz. Kredi kullanmadan öz sermayemizle üretim ve ihracat yapiyoruz. Kazancimizi ise iyi insanlarla gerek yurt içinde gerekse yurt disinda yeni ortakliklar kurarak ülkemizin kalkinmasi için en iyi sekilde degerlendiriyoruz. Bu ortakliklari sürdürürken birbirimizin eksikliklerini ortaya sererek ayriligi degil tolere ederek, katma deger katarak karsilikli sevgi ve saygi içerisinde olumlu bir süreç yürütüyoruz. Yillar geçtikçe bakiyoruz ki güven duydugumuz insanlarla iyi bir çevre olusturuyoruz. Tabi ki olusan bu sinerji ülkemiz ekonomisine de en iyi sekilde katki sagliyor.”
Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi'nin (MÜSIAD) Hatay’da yapilan 84. Genel Idare Kurulu Galasi’na Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Eski Adalet Bakani ve Ak Parti Hatay Büyüksehir Belediye Baskan adayi Sadullah Ergin, MÜSIAD Genel Baskani Nail Olpak, MÜSIAD YK, Sube Baskanlari, Hatay’da bulunan STK Temsilcileri ve MÜSIAD üyeleri katildi.
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Ottoman Otel'de düzenlenen etkinlikte yaptigi konusmada, kentin önemli bir medeniyet merkezi oldugunu söyledi. Binlerce yildir onlarca medeniyete, farkli dinlere, dillere, inançlara, kültürlere, etnik kökenlere ev sahipligi yapmanin beraberinde getirdigi son derece olgun bir anlayisla insana bakisinin bulundugunu ifade eden Lekesiz, bunun beraberinde getirdigi bir toplumsal hosgörünün oldugunu kaydetti.
MÜSIAD Genel Baskani Nail Olpak ise, özellikle dünyanin önde gelen ülkelerinin ve Avrupa Birligi ülkelerinin büyümekte çok zorlandigi bir süreçte, Türkiye'nin istikrarli bir sekilde büyümesini korumasinin son derece önemli oldugunu kaydetti. Türkiye'nin, 2013 yilinin ilk 3. çeyregi sonunda, ortalama yüzde 4 büyürken, büyümeyi son 6 çeyrektir negatif yönde etkileyen özel sektör yatirimlarinin, 3. çeyrekte yüzde 5,3 arttigini vurgulayan Olpak, söyle devam etti: "Bunun, Gezi olaylari ve FED merkezli, iç ve dis soklara ragmen, özel sektörün piyasaya olan güvenini göstermesi bakimindan, güçlü bir mesaj olduguna inaniyoruz. Bugün AB'nin 2013 büyümesi açiklandi. AB 2013 yilinda yüzde 0,1 büyüdü. Ayni dönemde ülkemizin büyümesi, yaklasik yüzde 4 olarak gerçeklesti. Isadamlari olarak bizden beklenen daha fazla yatirim yapmamiz, daha fazla istihdam olusturmamiz ve ülkemizin kalkinmasina daha fazla katkida bulunmamizdir. Bizim isadamlari olarak beklentimiz ise büyük bedeller ödeyerek kazandigimiz huzur, güven ve istikrar ortaminin korunmasinin saglanmasi. Bunun saglanmasi adina, biz isadamlari ve bu ülkeyi seven herkes, taraf olmak durumundadir."
Konusmalarin ardindan Olpak ve MÜSIAD Hatay Sube Baskani Fatih Tosyali, Vali Lekesiz ile Ergin'e plaket vererek tesekkür etti. Program sonunda Antakya Medeniyetler Korosu ilahi ve sarkilar söyledi.
Egitime Tam DestekSosyal sorumluluk projelerine destek kapsaminda Karmod olarak, Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisligi Bölümü Kompozit Malzemeler Laboratuvarinin egitim ögretim çalismalarinda kullanilmak üzere malzeme desteginde bulunduk.
Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisligi Bölümm baskani Prof. Dr. Mustafa Öksüz Karmod'a Kompozit Malzemeler Laboratuvarina yapmis oldugu katkilardan dolayi bir tesekkür belgesi sundu.
Dev Konut Projesi Start AldiKarmod Prefabrik Dünya genelinde büyük projelere imza atmaya devam ediyor. Irak Merkezi Hükümetiyle yapilan anlasma çerçevesinde bes ayri sehirde kurulacak 2 bin 500 prefabrik konutluk dev projenin üretimi basladi.Ön üretimi yaklasik 10 ay sürecek proje tamamlandiginda Dünyada tek seferde yapilan en büyük prefabrik toplu konut projesi olma özelligini tasiyacak. Daha önce yine Irak’ta tek seferde tamamlanan 1884 konutluk projenin de üretimini Karmod gerçeklestirmisti. 2 bin 500 konut Dicle Nehri boyunca Bagdat’in güney dogusuna dogru uzayan 5 ayri sehirde kurulacak. Konutlarin kurulacagi Irak sehirleri ve adetleri su sekilde; Suwayrah’a 530 adet, Aziziye’ye 500 adet, Numaniye’ye 500 adet, Kut’a 570 adet, Hay sehrine de 400 adet.Tek katli prefabrik yapi modeliyle Karmod’un Irak için ürettigi konutlar 100 metrekare plana sahip olup 4 oda, 1 mutfakla beraber wc ve dus bölmelerinden olusuyor.
Istanbul Ticaret Üniversitesi’ Panel Konusmacisi Karmod CEO’su Mehmet Çankaya Oldu Karmod Prefabrik, Istanbul Ticaret Üniversitesi’nin düzenlemis oldugu “Is Dünyasinda Basari Öyküleri” konulu panele davet edildi. CEO Mehmet Çankaya’nin katildigi panelde sektörlerinde basari ile faaliyet gösteren firmalarin deneyimleri paylasildi.
Söylesi tadinda ve interaktif bir zeminde gerçeklestirilen panelde Mehmet Çankaya Karmod Prefabrik’in kurulusundan bugüne kadar edindigi deneyimlerden pasajlar sundu. Hem yurt içinde hem de yurt disinda sürekli genislettikleri aglarindan bahseden Çankaya, bunu nitelikli üretim ve etkin müsteri iliskileri yönetimine bagladi. Üretimde teknolojik yatirimlari hiç ihmal etmediklerine deginen Çankaya, egilimleri okuyarak hedef kitleye göre üretimlerini sekillendirdiklerini belirtti. Her mevsim ve ihtiyaca göre üretim yapmalarinin ise firmalarini daha genis bir müsteri potansiyeline tasidigini vurguladi.
Mehmet Çankaya konusmasinda: “Insan Kaynaklarina verdigimiz önem bizi ayristiriyor, profesyonel kadrolarla çalismak ise markalasmamizda önemli bir unsur. Tabi sektörün ilklerinden olmanin getirdigi bir avantaj da söz konusu.” diyerek farklilasma unsurlarini vurguladi.
Panel, konusmacilara plaket verilmesiyle sona erdi.
Emlak Konut’un Kartal dönüsüm projesi Karmod santiye ile yükseliyorTürkiye’nin önde gelen insaat firmalarindan DAP – Agaoglu ortakliginda kurulan Eltes Insaat Kartal projesi Karmod Konteyner santiye yapilari ile yükseliyor. Emlak Konut GYO'nun Istanbul Kartal arsasi için düzenledigi ihaleyi 1 milyar 335 milyon TL hasilat taahhüdü ile alan Eltes Insaat’in dev projesinin santiye yapilari Karmod tarafindan çift katli iki blok halinde kisa sürede kurulum yapilarak teslim edildi. Proje, Istanbul'un denize sifir tek gayrimenkul projesi olma özelligini tasiyor.
Ileri konteyner teknolojisi ile üretilen Karmod konteyner santiye yapilari, yeni nesil vidali sandwich panel sistemle imal edilmekte olup 60 mm duvar, 120 mm çati kalinligi ile maksimum izolasyonda olup bir çok üstün özelliklere sahiptir. DAP Eltes için üretilen konteyner santiye binalarimiz demonte ön üretim sonrasi uzman ekiplerimizce yerinde kurulumu gerçeklestirildi.
Karmod’un Agaoglu ve DAP Insaat’in ortakliginda kurulan Eltes insaat için yapimini gerçeklestirdigi yönetim ve isçi konteyner yapi kompleksinde iki katli iki bloktan olusan toplam 1800 metrekare yasam alani yer aliyor. Her blokta 36 adet olmak üzere toplam 72 adet yasam konteyneri sandwich panel birlesimli sistemle demonte üretim sonrasi yerinde kurulum yapildi. Karmod kalitesiyle üretilen dev projenin konteyner santiye kompleksi içerisinde yönetici ofisleri, teknik ofisler, isçi yatakhane ve yemekhaneleri, wc dus üniteleri, dinlenme salonlari gibi alanlar yer aliyor.
DAP – Agaoglu, Eltes Emlak Konut Kartal Projesi nedir?
Toplam 64 bin 502 metrekarelik arsa alani üzerinde okul, AVM, hastane, rezidans, ofis ve cami gibi birçok farkli yapilarin bulunacagi proje, önünde marina bulunan ilk karma proje olma özelligi de tasiyor. Toplam 141 bin 896 metrekare insaat alani bulunan projede 122 bin 271 metrekare konut ve hizmet alani, 11 bin 614 metrekare özel saglik tesisi, 4 bin 501 metrekare özel egitim tesis alani ve 3 bin 509 metrekare ise ticaret alani yer aliyor.
Proje ile ilgili açiklama yapan DAP Yapi Yönetim Kurulu Baskani Ziya Yilmaz: " Kartal projemiz dünyada ses getirecek" dedi. Projemiz, Zaha Hadid'in Kartal için tasarladigi dönüsüm alaninin önünde yer aliyor diyen Yilmaz sözlerine söyle devam etti: "Kartal Kentsel Dönüsüm Projesi, çevresiyle birlikte 4. 5 milyon insani barindiracak. Istanbul için yeni ve uluslararasi is ve yasam merkezi dogmus olacak. Metro, Marmaray ve deniz ulasimi ile Istanbul'un tüm alanlarina, Sabiha Gökçen Havalimani ile yurt içi ve yurt disina baglanacak. Karayolu ve demiryolu baglantilari ile konut alanlarini birbirine baglayan kültürel alan, opera evi, park, oteller, restoranlar, yat limani ve marina yer alacak ve bölgenin çehresi tamamen degisecek.” Sabanci Center’in Kursun Geçirmez Kabini Karmod’tan Karmod Ar-Ge çalismalariyla gelistirdigi yüksek güvenlikli kursun geçirmez Metropol kabin serisinden üretimlerine devam ediyor.
Ülkemizin önde gelen Holdinglerinden Sabanci Holding’in merkez binasi olan Sabanci Center’de Karmod Metropol kursun geçirmez kabin tercih edildi. 300x320 cm ebatlarinda özel olarak üretilen kursun geçirmez Metropol kabinde Sabanci Center’in özel güvenlik personeli görev yapacak.
Karmod kursun geçirmez kabinlerin camindan kapisina duvar panelinden çatisina kadar her detay yüksek güvenlik özelliginde Karmod’un modern üretim tesislerinde üretilmektedir.
Prefabrikte Son Sistem Kullanim Prefabrik nedir ? Parçalarin önceden hazirlanip birlestirme yöntemiyle saglam ve dayanikli bir yapi kurmaktir. Prefabrigin kullanimi çok kolay ve pratiktir. Çok kisa zamanda ortaya çikan bir yapi sistemidir.Duvar, kapi, pencere gibi ayrintilar fabrikasyon olarak hazir halde montelenir. Bir ev konforunu bulabileceginiz yapitlarla kaliteli, güvenli ve saglam malzemeler kullanilmaktadir. Prefabrik sistemleri, teknolojik gelismelerle çok farkli kullanim alanlarina yayilmistir. Malzeme statüsünde artik bir çok firmanin tercih ettigi ham madde olurken, sektörel hizmet için yapinin kendini olusturacak kadar donanimli bir hale bürünmüstür. Esasen eski haliyle bir kabin diye nitelendirdigimiz yapi simdilerde hastane ocaklari, acil servis,ofis binalari, santiye binalari, arsivleme yapilar, konforlu konutlar ,yatakhaneler gibi bir çok amaca hizmet eden binalari kullanabilirsiniz. Nakliye ve montaji en kolay prefabrik yapitlardir. Özellikle insaat, petrol, harita firmalari santiyeleri için konteyner yapitlari tercih etmektedirler. Gittigi her santiyede rahatlikla ofis olusturmak, ofis içi gerekli her türlü ayrintiyi ekleyerek, personellerine rahat bir ortam sunmaktadirlar.
Dev Termik Santral Projesine Karmod Çözüm Ortagi Oldu IÇDAS Insaat tarafindan Çanakkale Biga ilçesinde 2,5 milyar dolarlik yatirimla insa edilen termik santralin isçi santiyelerinde Karmod prefabrik santiye yapilari tercih edildi.
Karmod’un is görenlerden Kesir Mühendislik adina insa ettigi santiye binalari toplam 1553 metrekare kullanim alanina sahip 9 adet yapidan olusuyor. Termik santral insaatinda kullanilacak santiye kompleksinde; yönetici ve çalisma ofisleri, yatakhaneler, yemekhaneler, mutfak, kiler, toplanti salonlari, dinlenme odalari, wc duslar vb. mekanlar yer aliyor.
Hem Ucuz Hem Güzel Prefabrik konutlarbirinci dünya savasi sirasinda hayatimiza gitmis bir yapilardir. Savas alanindagüvenlik saglamasi amaciyla kursun geçirmeme özelligi bulunan çeliktenüretilmistir. Bunun yani sira çelik kolay sekil alabilen bir maddedir.Parçalanip toplanmasi ve kurulabilir olmasi nedeniyle de tasima kolayligimevcuttur. Ilerleyen yillarda ise kullanisli olmasi sebebiyle sürekli kullanimamaçli ev olarak da tercih edilmistir.Prefabrik evler özellikleJaponya gibi deprem kusaginda olan ülkeler için biçilmis ürünlerdir. Hazir yapmodeller oldugu için istediginiz konut yapiyi görüp begenip siparisedebiliyorsunuz. Modeller tek ve çok katli olarak tasarlanmistir. Ayrica normalevlere göre hem çok daha kisa sürede hem de daha uygun ekonomik fiyatlarla insaedilmektedir. Içeriginde bulunan isi ve enerjiyalitimi özelligi ile ekonomiye ayrica bir katki sagliyor ve yasami daha kolaybir hale getiriyor. Yapilan bir prefabrik evin ortalama ömrü 40 ile70 yil arasinda degisim gösteriyor. Tüm bunlarin yani sira estetik durusu ilede görsel anlamda ilgi çekiyor ve tercih edilme sebeplerinin de basindageliyor. Prefabrik Kapali Alan Çözümleri Için Bize BeklerizPrefabrik günümüzde uygun, hizli ve saglikli üretimi ile tercih sirasinda birinci olmustur. Sitelerde güvenlikler için santiyelerde isçiler ve servis alanlari için çok sik kullanilmakta ve metre kare olarak siparis verilip lüks ve normal standart seçenekleri bulunmaktadir. Fiyatlandirma istek ve büyüklüge göre çesitlilik göstermektedir.Günümüzde site anlayisi yayginlastigindan bu siteler için güvenlik kabinleri ihtiyaci dogmaktadir. Yine ayni sekilde okullarda ve is yerlerinde kullanilmakta ve burada zaman geçirecek bekçinin veya güvenligin saglikli kosullari için uygun fiyati ile birinci tercihtir. Ayrica bu siteleri yaparken bir santiye alaninda orada kalacak isleri için ve atölyeleri için kapali saglikli bir alana ihtiyaçlari bulunmaktadir. Bu alanlar da konteynerler ile saglayabiliriz. Bir ev konforu saglamak artik firmanin içinde ne kullanacagi ile ilgilidir. Biz kapali alani en iyi sekilde yaparak görevimizi tamamlamis oluruz.Firmamiz bu konuda tecrübe edinmis ve her ihtiyaciniz için istediginiz standartlarda ürün hazirlayip siz degerli müsterilerine sunmaktadir. Tek yapmaniz gereken neye ihtiyaciniz var ve nerede kullanacaksiniz sorulariniz ile bize gelmektir. Biz size çözümü sunacagiz. Van'a Konteyner Kent KurulduVan'da 23 Ekim ve 9 Kasim 2001'deki depremlerin ardindan depremzedelerin geçici barinmasi için konteynerlerin kurulmasi çalismalari devam ediyor. AA muhabiri, il merkezinde kurulan konteyner kentleri havadan görüntüledi.
Yapilan çalismalarla ilgili bilgi veren Vali Yardimcisi Atay Uslu, depremden hemen sonra geçici barinma için ilk olarak çadir kentler kurduklarini ifade ederek, hasar tespit çalismalarindan sonra ise konteyner kentlerin kurulmasina baslandigini ve bu çalismalarda sona gelindigini söyledi.
Konteynerlerin, hasar tespit çalismasinda evi yikildigi ve agir hasar gördügü belirlenen vatandaslara verildigini bildiren Uslu, bu kapsamda Van, Ercis ve köyler için planlanan konteyner sayisinin yaklasik 28 bin oldugunu kaydetti.
Simdiye kadar 18 bin konteynerin Van'a ulastigini ifade eden Uslu, söyle konustu:
''Konteyner kurma çalismalarina ilk olarak yasam kosullari daha zor olan köylerden basladik. Köylerde 6 bin 500 vatandasin, yikilan veya agir hasar gören evlerinin önüne kurduk. Ercis'te ise 6 bin konteynerden olusan 3 ayri konteyner kent kurarak, vatandaslari yerlestirdik. Geriye kalan yaklasik 15 bin konteynerin ise il merkezine kurulmasini planladik. Bu kapsamda 21 ayri noktada konteyner kurma çalismalarimiz devam ediyor.''
Il merkezinde simdiye kadar kurulan 10 bin vatandasin konteynerlere yerlestirildigini bildiren Atay Uslu, bu yerlesim alanlarinin altyapi ve üstyapisinin bir sehir gibi düzenlendigini ifade etti.
Uslu, konteyner kentlerde sosyal yasam alanlarinin da olusturulacagina isaret ederek, sosyal, kültürel, sanatsal etkinlikler için farkli kurumlarla birlikte sosyal destek çadirlarinin kurulacagini, 21 metre kareden olusan konteyner kentlere çamasir makinesi kurulamayacagindan dolayi vatandaslarin çamasirlarini yikayip, kurutacagi çamasirhaneler de yapilacagini söyledi.
28 bin konteynerde, 180 bin kisi barinacak.
Her bir konteyner kentin küçük bir ilçe gibi oldugunu anlatan Uslu, söyle konustu:
''Ercis'te 2 bin konteynerden olusan Alkanat konteyner kentinde yaklasik 15 bin kisi yasiyor. Bu rakam Anadolu'daki bir çok ilçenin nüfusundan büyüktür. 28 bin konteynerin tamami kuruldugunda buralarda 180 bin kisi barinacak. Bu Anadolu'daki yaklasik 50 ilden büyük sehri yeniden kurmak demektir. Depremzedelerin geçici barinmasi için AFAD Baskanligi, Kizilay, TOKI ve Van valiligi olarak çok hizli bir sekilde çalismalari sürdürüyoruz. Geçici barinma çalismalari hizla devam ederken kalici konutlar için Çevre ve Sehircilik Bakanligi ile TOKI'nin çalismalari da devam ediyor. Bugün itibariyla 4 bin konutun temeli atilmis bulunuyor. Van'da 28 bin konut yapilacak. Bu sehrin yarinlarinin, deprem öncesinden daha güzel olacagi inancini tasiyorum.''
Van'in simgeleri, konteyner kentlere isim oldu
Öte yandan Van merkezde kurulan her bir konteyner kente birer isim verildi. Irak'in Kuzey'indeki bölgesel yönetimin baskani Mesut Barzani'nin babasi molla Mustafa Barzani adina kurulan Barzani Insani Yardim Vakfi'nin, bölgeye hibe olarak gönderdigi konteynerlerin kuruldugu bölgeye ''Barzani Konteyner Kent' ismi verildi.
Diger konteyner kentler için de Birinci Dünya Savasi'ndan önce kentte valilik yapan 'Tahir Pasa', Kürt edebiyatçi ve islam bilgini 'Ahmed-i Hani' ve Kürt sair 'Faki Teyran' ile 'Van Gölü', 'Serhat', 'Urartu', 'Hüsrevpasa', 'Kayaçelebi', 'Tusba', 'Semame' simgeleri kullanildi.
Filistin Müzesi Karmod Santiye Yapilariyla KuruluyorBüyük acilarin yasandigi yakin tarihe taniklik edecek Filistin Müzesi’nin yapim asamasinda kullanilacak santiye yapilarinin üretim ve kurulumu Karmod tarafindan tamamlanarak teslim edildi.Karmod yetkililerinin verdigi bilgiye göre yönetim ofisi ve isçi yasam üniteleri olarak hizmet verecek santiye yapilari Filistin’in Bati Seria bölgesinde Ramallah sehrinde kurulacak Filistin Müzesi’nin açilacagi tarih olan 2015 yili baharina kadar kullanilacak.Karmod’un Filistin Müzesi’ni insa edecek CCC Insaat (Coinsolidated Contractors Company) için ürettigi santiye kompleksi 41 adet yeni nesil full demonte birlesimli konteyner sistemiyle kurulmus olup toplam 620 m2’dir.Müzenin HikayesiKudüs’teki Refah Dernegi (Welfare Association) tarafindan yaptirilan Müzenin yapilis fikri 1997 yilinda o tarihe kadar büyük acilar yasayarak yerinden ve mülkünden edilmis 750.000 Filistinli’nin geçmisin anisini yansitacak modern bir Filistin müzesi kurulmasi düsüncesinden ortaya çikmis.Filistin tarihi, kültürü ve yasam tarzi konusunda birincil ve yetkin bir kaynak olmasi amaçlanan Müze’nin ilk asamasi için 8 milyon $ bütçe ayrilmis olup bahar 2015’te ziyaretçilere açilmasi hedefleniyor. Filistin Müzesi
Santiye Yapilari
Filistin Ramallah
Karmod Prefabrik’e Bir Tesekkür de Ekol Yapi’dan Ekol Yapi’ya Tekirdag’da kurmus oldugumuz prefabrik santiye süresince personelimizin özverili çalismalarda bulundu.
Basariyla tamamlanan bu süreçten dolayi Ekol Yapi Karmod’a yazili tesekkürde bulundu.
Eskihisar ve Topçular Feribot Iskelesine Karmod ÇözümleriEskihisar Topçular Feribotu Bilet Kabinleri Karmod’dan
Eskihisar Topçular arasinda arabali vapor seferleri düzenleyecek olan Negmar Denizcilik, bilet satis kabinlerinde Karmod metropol kabinleri tercih etti. Topçular ve Eskihisar iskelelerinde kullanilacak olan bilet satis ve güvenlik kabinleri 6 adet 150x250 ebatlarinda Metropol kabin modelinde üretilerek teslim edildi. Ayrica Negmar Denizcilik’in iskelede yönetim binasi olarak kullanacagi iki katli 99 m2’den olusan iki adet yönetim ofisi ve iki adet 300x700 ebatinda güvenlik ofisi de tamamlanarak sevk edildi.
Negmar, Eskihisar Topçular arabali vapur hatti seferlerini baslatmak için 60 milyon liralik yatirim yapti. Negmar söz konusu seferler için 12 Knot hizinda ve 100 araç kapasiteli Bahariye, Selimiye ve Muradiye isimli üç feribot satin aldi. Negmar önümüzdeki günlerde 2 feribot daha satin alarak sayiyi 5’e çikartacak. Günde ortalama 2 bin aracin tasinacagi seferlerle Eskihisar Topçular arasindaki ulasim 30 dakikaya inecek.
Tam Deprem Dayanimli Hafif Çelik EvlerCazip Fiyatlar ve Karmod Güvencesiyle Hemen Sahip Olun.
Yüksek güvenlikte çelik evleri 28 bin tl’den baslayan fiyatlarla kaynaksiz vidali sistem teknoloji ile kisa sürede üretip kullanima hazir nitelikte kurulum yaparak teslim ediyoruz.
Çelik evler, geleneksel yapilarin deprem gibi faktörlere karsi güven zafiyeti için en önemli çözüm içermektedir. Çelik malzemeden kaynaksiz vidali sistem teknoloji kullanilarak modern tesislerde üretim yapilan Karmod hafif çelik evler tam güvenli yapi modelidir. Çelik evin ana iskeletini olusturan çelik malzeme hafif yapisi ve esnek özelligiyle depreme karsi tam güvenlik saglar.
Karmod hafif çelik evler 60 metrekareden 200 metrekareye kadar ister tek katli veya iki katli çok sayida ev modeli avantajiyla kisa sürede üretilip çok ekonomik fiyatlarla kullanima hazir özellikte teslim edilmektedir.
Karmod çelik evlere 28 bin tl.’den baslayan cazip fiyatlarla çok kisa sürede sahip olabilirsiniz. Karmod Çelik Evlerin Avantajlari - Hafif çelik evler kusursuz bir konforla beraber estetik özellige sahip olup son derece güvenli ev modelidir.
- Çelik evler ekonomik fiyat avantajina sahiptir. Çelik evleri ekonomik kilan en önemli özellikler; Karmod modern tesislerinde israf edilmeden otomosyon sistemiyle tam malzeme kullanilarak üretilmesi, demonte özelligiyle kolay tüm Türkiye ve Dünya geneline kolay nakliye avantaji, tüm detaylari fabrikada hazirlandigindan kaynaksiz vidali sistemle kisa sürede kurulum yapilmasi gibi nedenlerle çelik ev cazip fiyat avantajlari sunmaktadir.
- Hafif çelik yapilar, kiris ve kolon içermediginden, ara kat, iç ve dis duvar ebatlari ile mekândan tasarruf sagladigi gibi, bu durum, binanin ergonomik ve ekonomik degerini de artirici bir etkendir.
- Çelik malzeme tasiyici ömrü çok uzundur. Kusaklar boyu güven içinde bir yasam sunar.
- Deprem, firtina, sel baskini gibi dogal afetlere karsi dayanikliligi, geleneksel yapilardaki can ve mal kayiplarinin söz konusu olmayisi ve bu afetler sonrasinda olusabilecek minimum hasarlarin tadilinin hizli ve kolay olusu da hafif çelik yapi sisteminin ekstra ekonomik degerini teskil eder.
- Çelik evler %100 tam dönüsümlü çevreci özellige sahiptir. Tasiyici sistem yeniden kullanilabilir ve geri dönüsümlüdür.
- Hafif çelik yapi sistemi son derece hizli bir insaat sistemidir. Iklim farki ayirt etmeksizin konut tipi yapilarda, 1 haftada ana tasiyici sistem kurulur, 1 ay gibi çok kisa bir sürede de anahtar teslimi imalat tamamlanir. Belli bir “insaat mevsimi” yoktur. Temel disinda betonarme gerektirmez.
- Esnek özelligiyle farkli iç ve dis kaplamalara imkan sunar. (Alüminyum kompozit kaplama, cam cephe, yalipan, ahsap vb.)
- Çelik sektörde bir devrimdir. Dünyada yapisal çeligin insaat sektöründe kullanim orani %60'i bulmaktadir. Çelik üretiminde Türkiye dünya siralamasinda 11'inci, Avrupa'da 3'üncü sirada yer almasina ve çelik endüstrisinin 7 ila 10 milyon m² insaat alani üretebilecek kapasitede olmasina ragmen, ülkemizdeki insaatlarin yalnizca %5'inde yapisal çelik kullanilmaktadir. Bu oran diger ülkelerle karsilastirildiginda çok düsüktür. Türkiye'de konutlardaki çelik kullanim orani ise %0,5'e kadar düsmektedir. Ingiltere'de bu oran %54, Iskandinav ülkelerinde %40, Fransa ve Almanya gibi betonarme kullaniminin yaygin oldugu ülkelerde ise en az %30'dur. Endüstri yapilarinda ise bu oran %90'lara kadar çikarken, Türkiye'de sadece %30'dur.
Ukrayna'ya Kabin Ihracati Karmod Kabin ihracati hiz kesmeden devam ediyor. Ukrayna için üretilen 27 adet polyester güvenlik kabini demonte ön üretim yapilarak kurulum için Ukrayna’ya sevk edildi. Karmod polyester güvenlik kabinlerinin Dünya’da 70’I askin ülkede modüler polyester yasam kabinleri bulunuyor.
Karmod Uluslararasi 14. Müsiad FuarindaGerçeklestirdigi teknolojik yatirimlarla bugüne kadar Dünyanin 72 ülkesine ihracat gerçeklestiren prefabrik yapi sektörünün duayen firmasi Karmod Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi'nce düzenlenen Uluslararasi 14. MÜSIAD fuarina katiliyor. 11-14 Ekim 2012 tarihleri arasinda Istanbul, CNR Expo Center'da gerçeklestirilecek fuara 86 ülkeden 5 bin isadaminin ziyareti bekleniyor. Geçtigimiz yilki fuari 3.400 kisisi yabanci olmak üzere toplamda 150 bin kisi ziyaret etmisti.
Bu yil 16. Uluslararasi Is Forumu (IBF) Kongresi ile es zamanli gerçeklestirilecek MÜSIAD fuarinin açilisini T.C. Basbakani Sn. Recep Tayyip Erdogan yapacak.
Afrika’dan Ortadogu’ya Asya’dan Uzakdogu’ya bir çok ülkeden is heyetleriyle görüsmeler yapacak olan Karmod fuar vesilesiyle ihracat potansiyelini daha da artirmayi hedefliyor.
11 Ekim Persembe günü ziyaretçilerinemerhaba diyecek olan MÜSIAD Fuari’nda 8.Salon C-12 'de yer alan Karmod standina tüm ziyaretçilerimizi bekliyoruz.
Müsiad Fuari Karmod Ailesi Iftar Yemeginde BulustuGeleneksel olarak düzenledigimiz KARMOD Iftar Yemegi bu yil Pendik Ada Tesisleri Havuzbasi’nda yapildi. 27 Temmuz Cuma aksami yapilan iftar yemegine Genel Müdürlük çalisanlarimiz, Pendik, Tuzla, Içmeler, Avcilar, Bursa ve Çorum satis ofisleri çalisanlarimiz, Prefabrik , Konteyner, Kabin, Polietilen üretim bölümleri çalisanlarimiz, firmamiz tedarikçileri ile beraber geçmisten günümüze firmamizla gönül bagi olusmus dostlarimiz katildi.
Samimi bir ortamda gerçeklesen iftar programi 20:35’de aksam ezaninin okunmasiyla iftar yemegiyle devam etti. Hos sohbetlerin yasandigi iftar programimiz saat 22:00 dolaylarinda son buldu.
Van'a Satis Ofisimiz AçildiKARMOD PREFABRIK VAN’A SATIS OFISI AÇTI
Karmod prefabrik konteynerin yani sira bölge insanina prefabrik evler konusunda da yakindan hizmet verebilmek amaciyla Van’da satis ofisi açti. Karmod Van satis ofisinde bölge insanimiza prefabrik evlerin yüksek üretim kalitesi, depreme karsi güvenligi, ekonomik fiyat avantajlari konusunda yakin bilgi sunuluyor.
Karmod Van Satis Ofisimize 0533. 773 37 93 nolu irtibat telefonumuzdan veya Türkiye’nin her yerinden 444 20 35 nolu telefon numarasindan bilgi alarak kolaylikla ulasabilirsiniz.
Karmod Personeli Geleneksel Iftar Bulusmasinda Bir Araya GeldiKarmod Prefabrik her yil düzenli olarak yapilan iftar bulusmalari bu yil yine yogun bir katilimla gerçeklestirildi. Personelin yani sira is görenler ve tedarikçilerin de katildigi davet için Pendik sahilindeki Ada Tesisleri tercih edildi. Iftarin davetlileri arasinda markaya bugüne kadar emek vermis eski çalisanlar da yer aldi. Konuklarin tesise gelmesinin ardindan iftar vaktiyle birlikte yemege geçildi. Yemek esliginde gece boyunca devam eden sicak sohbetler yapildi. Katilimcilarin memnuniyetle karsiladigi davetle Karmod ailesi sicak paylasimlarina bir yenisini daha eklemis oldu.
Van Için Durmadan Çalisiyoruz VAN DEPREMININ YARALARINI SARMAK IÇIN DURMADAN ÇALISIYORUZ
Karmod Prefabrike Yapi Teknolojileri; Van depreminin açtigi yaralari sarmak için gece gündüz vardiya sistemiyle çalisiyor. Kis sartlarinin yasandigi deprem bölgesinde barinma ihtiyaci olan kardeslerimizi bir an once kapali mekanlara kavusturmak için ürettigimiz yasam konteyneri sayisini günlük 12 – 15 adete kadar çikarttik.
Garanti'den Karmod'a TesekkürGaranti Bankasi'ndan; Van depreminde evleri hasar gören personeli için firmamiza yaptirdigi konteynerler için zamanindan önce teslimat ve sorunsuz üretim için tesekkür yazisi geldi.
Banka'nin ilgili biriminden gelen tesekkür mailinde söyle denildi:
"Merhaba Van da meydana gelen deprem sonucu personelimiz için gönderdigimiz ve bir kisminin siparisini firmanizdan yaptigimiz konteynerlerimiz kurulmustur. Özellikle firmanizin siparislerimize öncelik vererek söz verilen tarihin bile öncesinde sorunsuz bir sekilde teslim etmesinden dolayi basta Kerem bey’e ve tüm çalisanlariniza tesekkür ederiz."
Bp’Ye Özel Mobil Konteyner ÜrettikKarmod uluslararasi petrol devlerinden BP’nin petrol arama ve isleme santiyelerinde kullanilmasi amaciyla özel tasinabilir mobil konteyner üretimi gerçeklestirdi. Karmod’un BP tedarikçi firmalarindan Pals insaat için gerçeklestirdigi demonte mobil konteynerden ilk etapta bir adet yapildi. Proje onayi sonrasi mobil konteynerden seri üretime geçilecek.
Karmod'dan Deprem Bölgesine Yardim Eli Karmod ailesi olarak yaralarin sarilmasina bir nebze deolsa bizim de katkimiz olsun düsüncesiyle konteyner ve wc kabin yardiminda bulunduk. Depremin ardindan millet olarak güzel bir birliktelik göstererek hep beraber depremzede vatandaslarimizin yardimina kostuk. Karmod ailesi olarak yaralarin sarilmasina bir nebze de olsa bizim de katkimiz olsun düsüncesiyle konteyner ve wc kabin yardiminda bulunduk.
Karmod'un gönderdigi konteyner ve kabin bölgede olusturulan saglik koordinasyon merkezinin bahçesinde kullaniliyor.
Karmod Ailesi olarak 550 vatandasimizin hayatini kaybettigi, 2 bin 300 kisinin yaralandigi depremde vefat eden kardeslerimize rahmet, yarali kardeslerimize acil sifalar diliyoruz.
Karmod'dan Deprem Bölgesine Yardim Eli
Karmod'dan Deprem Bölgesine Yardim Eli
Karmod'dan Deprem Bölgesine Yardim Eli Karmod’Dan Deprem Bölgesine Özel 3 Farkli Modelde Acil Yasam Üniteleri Karmod Konteyner; hepimizi derinden üzen depremin yasandigi Van Merkez ve Ercis ilçesi ve köylerindeki vatandaslarimizin magduriyetine çözüm üretmek amaciyla ekstra mesailer yaparak çalisiyor. Acil yasam konteyneri, prefabrik acil yerlesim hazir evleri, yasam kabinleri ve wc – dus kabinleri ile Karmod depreme özel ürünler sunuyor.
Karmod acil yasam konteyneri geçici barinma amaciyla kullanilmak üzere 300 x 700 ebatlarinda 21 m2 alana sahip yüksek izolasyonlu yasam ünitelerinin içinde 2 oda, lavabo, tuvalet ve dus içeren konteynerin üretimlerine hizli bir sekilde devam ediyor. Karmod, depreme özel olarak 3 degisik ebat ve planda acil yerlesim konteynerini yaparak 2 vardiya olarak devam eden üretimleriyle kisa zamanda üretim ve bölgeye sevk ederek teslimatini yapiyor. Karmod konteyner izoleli özel yapisiyla kis sartlarinda da magdur vatandasimizin güvenle yasayabilecegi sicak mekanlar sunuyor.
Karmod Prefabrik olarakta Van ilimizin cetin geçen kis sartlarina göre tasarlanmis pratik ve hizli kuruluma sahip 3 degisik prefabrik hazir ev modelinin üretimiyle de kisa sürede üretilip kurulabilen uzun ömürlü prefabrik evleri deprem bölgesindeki vatandaslarimizin kullanimina sunuyor. Kaynaksiz vidali sistem teknoloji ile üretilen Karmod prefabrik evlerde vatandaslarimiz uzun yillar güvenle oturabilirler.
Karmod’un bir diger üretimi olan yasam kabinleri, Van’da yasanan depremin ardindan depremzedeleri hayata baglayacak yepyeni tasrim yüksek izolasyonlu poliüretan sandivic panelli “Acil Yerlesim Üniteleri” modüler polyester kabinlerle yeni cözümler üreterek farklilik sunuyoruz. Agirlasan kis kosullari da dikkate alindiginda önemi artan geçici barinma Karmod kabinleri ihtiyacini karsilayacak Acil Yerlesim Üniteleri için mevcut üretim programlari göre 270 x 750 ölçülerinde 2 odali, çay ocakli, tuvaletli, ve dus ünitesi ile birlikde 20 m2 alana sahip Karmod kabineri 3 farkli dizaynda üreterek depremzede vatandaslarimiza simsicak gecici yuvalar, sunuyoruz.
Seyyar Tuvalet Kabinleri
Karmod afet bölgelerinde kolaylikla kullanilabilecek özellikte tamamen kullanima hazir seyyar tuvaletleri hizmete sunmaktadir. Karmod seyyar tuvaletler; tuvalet ünitesi, lavabosu, elektrik tesisati, su tesiati ile tamamen kullanima hazir olarak üretilmektedir. Türkiye’nin en büyük tuvalet kabini üreticisi olan Karmod yüksek üretim adeti ve kalitesiyle seyyar tuvalet kabinlerinin aranan markasidir. Seyyar tuvalet kabinlerimiz tekli ve ikili modelde stoklu çalisilmakta olup, istege bagli olarak 3 – 4 ve 5’li ünitelerde de üretim yapilmaktadir.
Isviçre'ye Çalisma Ofisi KurdukKonteynerde büyük santiye projelerinin yani sira özel butik isler de gerçeklestiren Karmod, Isviçre’ye konteyner çalisma ofisi kurdu.
Ön üretimi Karmod tesislerinde hazirlanarak sevk edilen demonte konteyner ofisin kurulumu uzman ekibimizce tamamlanarak kullanima hazir teslim edildi.
Karmod Kabin Old Trafford’Da Kabinde dünya markasi Karmod kabin simdi de Manchester’de. Dünyanin önde gelen spor kuluplerinden Ingiliz devi Manchester United takiminin Old Trafford stadinin güvenlik ve bilet satis kabinlerinde Karmod markasi tercih edildi.
Avsa Belediyesi Modern Prefabrik Yönetim Binasina KavustuAvsa Belediyesi Ada halkina daha iyi sartlarda hizmet verebilmek için yeni yapilan baskanlik binasina tasindi.
Avsa Belediyesinin estetik yeni modern hizmet binasinin yapiminda Karmod Prefabrike Yapi teknolojisi tercih edildi. Son teknolojilerle donatilan yeni hizmet binasi 530 m2 kapali alana sahip.
Avsa Belediyesi Yönetim Binasi
Avsa Belediyesi Yönetim Binasi Senegal 'De Modüler Yönetim Kabinlerinin Kurulumu TamamlandiKarmod Kabin büyük projelere hiz vermeden devam ediyor. Üretim kalitesi ve satis sonrasi hizmet anlayisiyla fark olusturan Karmod Kabin'in üretimi olan toplam 65 adet kabin Senegal'e demonte olarak sevk edilerek uzman ekiplerimizce kurulumu gerçeklestirildi.
Yönetim Ofisi olarak kullanilacak kabinler 3.90x12.30, 3.90x7.50 ve 2.70x2.70 ebatlarinda farkli ölçülerden olusuyor. Özel olarak üretilen kabinlerde jaluzi, klima gibi uygulamalarda yapildi.
Senegal 'de Modüler Yönetim Kabinlerinin Kurulumu Tamamlandi Karmod Prefabrik Ev Venezuela’DaDünya’nin bir çok ülkesinde ürünleri bulunan Karmod güney Amerika ülkelerinden Venezuela’ya da prefabrik ev kurdu. Venezuela’da ilk etapta bir adet yapilan örnek ev anlasma geregi ilerleyen günlerde çok sayida kurulum gerçeklestirilecek.
Araç Filomuzu Yeniledik Müsterilerine daha iyi hizmet sunabilmek için Karmod 2013’e araç filosuna yeni araçlar katarak girdi. Tüm personeline iyi çalisma ortamlari hazirlamayi ilke edinen Karmod müdür ve satis temsilcilerine yeni araçlarla keyifli hizmet verme imkani hazirlamis oldu.
Karmod araç filosuna 7 adet Ford Focus, 4 adet Opel Corsa, 1 adet Audi A4, 1 adet BMW 5.25 yeni araç ilave etti. Yeni araçlarin Karmod çalisanlarina ve müsterilerimize hayirlar getirmesini diliyoruz.
Istanbul Yapi Fuari ( Yem ) Fuarinda Karmod'a Büyük IlgiKarmod Prefabrike Yapi Teknolojileri olarak bu yil da; 5-9Mayis 2010 tarihlerinde Istanbul TÜYAP fuar alaninda gerçeklestirilen YapiFuarina katildik. 24. yilimizda Karmod markamiza olan güven Bizi oldukça mutluetti. Prefabrik evler, kabin ve konteyner'de KARMOD'un marka taninirliginiözellikle müsteri degerlendirmeleriyle müsahade etmis olduk. Prefabrikyapilarda; prefabrik evler ve prefabrik santiyelere, konteynerde demontekonteyner ve yasam konteynerlerine, kabin'de ise güvenlik kabinleriyle beraberKarmod'un özel üretimi olan tasonit metropol kabinlere büyük ilgi vardi.Karmod Prefabrie Yapi Teknolojileri olarak YEM 2010 fuarindaprefabrik, kabin ve konteyner ürünlerimize büyük ilgi gösteren müsterilerimizetesekkürü bir borç biliriz. Irak’ta 2500 Konutluk Dev Bir Proje DahaPrefabrik yapi sektörünün öncü markasi Karmod, Irak’ta dev bir prefabrik konut projesine daha imza atiyor. Proje ile ilgili geçtigimiz hafta Irak’in Kut sehri Vali Yardimcisi ve Meclis Baskan Yardimcisinin da aralarinda bulundugu bir heyet Karmod’u ziyaret ederek ön protokol imzaladi. Irak heyeti fabrika üretim tesislerimizde de incelemelerde bulunarak Prefabrik Tanitim Evi’nde konutlarimiz hakkinda bilgi aldilar.
102 metrekare büyüklükte tek katli ev olarak 3 oda 1 salonun yani sira mutfak ve banyo wc planinda hazirlanan prefabrik hazir konutlarin örnek üretimleri yapilarak kurulumlari tamamlandi. Karmod geçtigimiz yil yine Irak’ta tek seferde dünyanin en büyük prefabrik konut projesini basariyla tamamlamisti.
Irak’tan sonra Libya’nin dev konut projelerine de imza atiyoruzIrak’tan sonra Libya’nin dev konut projelerine de imza atiyoruz Irak’ta 7 ay gibi kisa bir sürede 1884 konutla beraber sosyal tesislerinin insaatini basariyla tamamlayan Karmod simdi de Libya’da dev konut projelerinin yapimina basladi. Kaddafi sonrasi yeniden yapilanma süreci baslatan Libya hükümeti olusan konut açigini kapatmak amaciyla prefabrik konutlari tercih etti.
Libya’nin konut sorununun çözümünde dünya genelinde prefabrik konut projeleri gerçeklestiren, güvenli, uzun ömürlü ve kisa sürede üretim teknolojisine sahip lider marka Karmod tercih edildi. Örnek ev kurulumlarinin tamamlanmasindan sonra start alan projede su an üretim ve kurulum son hiziyla devam ediyor. Libya Imar Bakani incelemelerde bulundu.
Karmod’un kurulum gerçeklestirdigi toplu konut santiyesini ziyaret eden Libya Imar Bakani proje alanindaki konutlari inceleyerek yetkililerden bilgi aldi. Imar Bakani, projenin vadedilen seyirden daha da hizli ilerlemesinden dolayi memnuniyetini belirtti. Yapilarimizla gurur duyduk
Proje öncesi örnek kurulumlarin yapilmasi sonrasinda Libya Imar Bakanligi’nca yapilan kalite ve güvenlik deneme testlerinden basariyla geçen Karmod hazir evlerimizin kalitesiyle bir Türk markasi olarak gurur duyduk.
Fas’in Gida Devi Koutoubia Holding’i Ziyaret EttikKarmod CEO’su Mehmet Çankaya, Fas’in et üretiminde lider kurulusu Koutoubia Holding’e ziyarette bulundu. Koutoubia, kirmizi et, hindi eti, salam, sucuk gibi ürünlerin üretim ve dagitiminda Fas’in en büyük markasi konumunda. Gida ile beraber insaat ve turizm alanlarinda da yatirimlari bulunan Koutoubia, özellikle Fas’in turizm bölgesi olan sahil kesimlerinde tatil devremülkleri konusunda yatirim yapmak istiyor. Koutoubia Holding yönetimi, Karmod’un üretimleri arasinda yer alan prefabrik evler, lüks konteyner yasam alanlari, güvenlik kabinleri ve wc dus üniteleri konusunda detayli bilgi aldi. Sicak bir ortamda geçen görüsmeler sonunda prensip anlasmasina varilarak projenin gerçeklestirilmesi amaciyla çalismalara baslandi.
Tasimaciligin Belkemigi Konteynerler Konteyner, çesitli yükleri tasimada kullanilan, genellikle çelikten yapilan, belli ölçülere göre standardize edilmis islevsel, kapili dev kutulardir diyebiliriz. Bu yapilar ISO 6346 standardiyla belirlenmis çesitli ölçülere sahiptir. Hepsinin ISO 6346 uyumlu sahibini belirten numara ve harf karisimi kodlari bulunur. Bu kodlar Bureau International des Containers tarafindan verilir. Günümüzde basta tasimacilik olmak üzere çesitli alanlarda kullanilmaktadir. Çelikten yapilmis olmasi tasimacilikta olusabilecek hasar ve kayiplari en aza indirmektedir. Konteynerin birçok çesidi vardir. Sivi maddelerin tasinabilmesi için tank seklinde olanlar kullanilir. Üstü açik olanlar yük tasima bosaltmada, havalandirmali olanlar kimyasal veya yanici maddelerin zararli etkisini törpülemede, sogutuculu olanlar ise bozulabilecek olan tüketim maddelerinin tasinmasinda kullanilir. Konteyner saglam ve çelik oldugu için, tasimaciligin yani sira depo ve konut olarak da kullanilabilmektedirler. Ayrica hammadde olan çeligi eritip geri dönüsümünün saglanmasi çok fazla enerji gerektirdigi için,eskimis olanlar depo olarak kullanilabiliyor veya üst üste monte edilerek mini apartmanlara dönüstürülebiliyor. Böylece enerji tasarrufu saglaniyor. Mükemmel Alanlari Sizin Için Tasarliyoruz Konteynerler her alanda ve firmada çok degisik amaçlarla kullanilan pratik yapilardir. Açilir ve kapanir olarak üretilebilmektedirler. Açilir olarak üretilenler çok pratik ve kullanislidir. Üretilen bu malzemeler beton zeminlere çok kolay bir sekilde konulabilmekte, her ihtiyaca göre dizayn edilebilmektedir. Kurulum süreci çok kisadir. Günümüzde ürettigimiz ürünlerimiz çok farkli modellerde ve ebatlarda olabilmektedir. Konteynerlerin bu kadar çesitli olmasinin sebebi günümüzde çok tercih edilip hemen hemen her alanda kullanilmasidir. Firmalarin ihtiyaçlari dogrultusunda istenilen ölçülerde çok rahat üretilebilmektedir. Istenilen her sekil ve dizaynda üretmek mümkündür.Farkli tasarimlarda ya da sizin istediginiz ölçülerdeki alanlarda is ve yasam alaninizi olusturmak isteyebilirsiniz. Buna benzer tüm fikirlerinizi degerlendirip üretimini gerçeklestiriyoruz. Her üründe özel dikkat ve titizlik gösteriyoruz. Kalitemizden ödün vermeyen anlayisimizla üretimimizi gerçeklestiriyoruz. Ürünlerimizin üretiminde dis ve iç olarak her ayrintisina dikkat ediyor estetikten ödün vermiyoruz. Insanlarin güvenle islerini yapacaklari ve konforlu hissedecekleri yasam alanlari üretmek bizim isimiz. Konteynerler bugün pek çok alanda insanlara hizmet vermektedir. Firmalarin güvenlik kabinlerinden,soförlerin taksi duraklarina kadar pek çok alanda karsimiza çikmaktadir. En Dayanikli Kabinler Her yerde avantajli olarak kullanabileceginiz standart veözel sarti kabin modellerimiz,sizlerin isteklerine ve projelere göre çesitlenebilmektedir. Kaliteli sesgeçirmez yapilarin yani sira isi geçirmez ya da normal yapilar ile sizmüsterilerimizin kalitemiz ile her daim yaninda oluruz. Çürümez, kolaytemizlenir dis yüzeyleri ile koromozif sartlara uygun üretilmistir.
Ayrica kabiniçerisine elektrik tesisati dösemek için uygun imkânlar saglanmaktadir. Yapikonuldugu yere sabitlenir ve böylece rüzgâr ya da deprem gibi etkenlerdenkorunmasi olagandir. Iç yüzey paneller temizlenebilir paneller oldugu için çokfaza ugras gerektirmemektedir. Firmamiz isçilik ve imalat hatalarina karsiürünlerini 1 yil garantisi altinda tutmaktadir. Siparis vermeden önce kapi vepencere yönlerini mutlaka belirtmelisiniz. Her siparis bizler için birer projedir. Bu kapsamda tamolarak ne istediginizi net ifade etmeli ve mühendislerimizin size sunduguraporu incelemelisiniz. Ardindan bizler imalata geçer ve kabin hazirliklarina baslariz. Bittikten hemen sonra kurulum veteslimati tamamen bize ait olup, Türkiye’nin her yerine teslimat yapmaktayiz. Kabin nedir ? Insanlarin yasam alanlarinda farkli türlerde kullanilmaküzere kabinler bulunmaktadir. Bunlarekonomik güvenlik, standart mobo, genis yasam, klasik, metropol,askeriyeye özel imalattan kamuflajli, sandviç panel, mega ve dus olarak karsimizaçikmaktadir. Kullanisli küçük özel bölmeler ve modern olarak dikkatçekmektedir. Saglam ve güvenli yapiya sahip, isi ve ses yalitimi ve tek parçaolarak tasinma kolayligi ile kullanislidir. Her kabinin farkli kullanim alanlarimevcuttur. Bu yüzden hangi alanda kullanilmak üzere olduklari imalat asamasindaönemlidir. Teknik özellikleri bakimindan kapsamli olmasi gerekir. Istege görede yapilabilen ürünler müsteri açisindan da avantajli bir hal almaktadir.Yikanabilir ve yikanmaya dayanikli olarak çürümez ürünlerdir. Kabinler antibakteriyel silikonla yapilabilir. Bu da toza,suya, sese ve kar kosullarina karsi izole edilebilmektedir. Dis yüzeylerultraviyole isinlara karsi dayanikli üretilmektedir. Yüksek güvenirlikliyapilar ise kursun geçirmez özellikleri ile ön plana çikmaktadir. Herkesikullanimina uygun olarak dizayn edilmesi açisindan kullanimi kolay ürünlerolarak karsimiza çikmaktadir. Ürünler ayni zamanda modern sehir planlarinauygun olarak hazirlanabilmektedir.

Sosyal Medya'da Karmod